Tarybos posėdyje – apie neraminančią rajono demografinę padėtį

Birželio 29 d.  vykusiame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo apsvarstyta nemažai rajonui aktualių klausimų bei tarp Tarybos narių kilo ginčų svarstant vieną ar kitą klausimą.

Rajone  mažėja gimstamumas

Svarstant Šiaulių rajono strateginio plano pakeitimo klausimą, Tarybos narys S. Strelcovas pasiteiravo, kas planuojama daryti, kad Šiaulių rajone kurtųsi šeimos bei daugėtų gyventojų. „Demografiniai rodikliai rajone tikrai neraminantys – per 5 metus  gimstamumas sumažėjo 14,6 proc., mirtingumas padidėjo 17,75 proc.  Kaip bus sprendžiamas tas klausimas? Koks būtų veiksmų planas ir priemonės, kad ši situacija pasikeistų?“- klausė Tarybos narys.

Pasak pranešėjos, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjos Inetos Navickaitės, ieškoti priemonių, kaip pagerinti demografinius rodiklius, bus planuojama koreguojant Strateginį plėtros planą.

Belieka tikėtis, jog bus surasta priemonių, kaip į Šiaulių rajoną pritraukti jaunų šeimų, kad padidėtų gimstamumas ir kurtųsi laiminga bendruomenė.

Leista turėti daugiau darbuotojų

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras kreipėsi į Tarybą su prašymu turėti daugiau darbuotojų – iki šiol Centrui buvo leista turėti 7 darbuotojus, tačiau įstaiga planuoja priimti vieną ekskursijų vadovą, kuris galėtų vesti ekskursijas anglų kalba.

Tarybos narys S. Strelcovas pasiteiravo klausimą pristačiusio Kultūros skyriaus vedėjo Tomo Vaitkaus, kodėl šio būsimo specialisto pareigybių aprašyme nurodyta, jog reikalingas B1 anglų kalbos lygis.

„Vesti ekskursijų su B1 anglų kalbos lygiu negalima, šiuo lygiu galima bendrauti tik buitine kalba. Šiuo anglų kalbos lygiu gali bendrauti mokyklą baigę abiturientai, tačiau ne ekskursijų vadovai“,- sakė Tarybos narys.

Pasak  T.Vaitkaus, yra reikalavimas ekskursijų vadovui, kad anglų kalbos lygis turi būti ne mažesnis  nei B1, tačiau gali būti ir B2, ir C1.
Taryba pritarė, jog Centras priimtų vieną anglų kalbą mokantį darbuotoją.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Laiko mašiną atsukus…

Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus 6-7 kl. mokiniai dalyvavo Edukacinėje programoje „Telefonijos istorija. Laiko mašiną atsukus…“  TELEFONIJOS muziejuje Šiauliuose.…