Tarybos narių kanceliarinių išlaidų suma nepagrįsta?

Svarstant Šiaulių rajono savivaldybės tarybos regalmeno pakeitimus, nemažą Tarybos narių diskusiją sukėlė  kanceliarinių lėšų suma, skiriama Tarybos nariams.

Komitetuose buvo siūlomos kitos sumos

Šiaulių rajono savivaldybės administracija pateikė pasiūlymą, kad Tarybos nariams būtų mokama 116 eurų sumą  už Tarybos nario veiklą. Ši suma būtų skirta  kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, apmokėti.

Beje, prieš Tarybos posėdį komitetuose buvo siūloma Tarybos narių kanceliarinėms išlaidoms skirti 0,2 ir 0,3 proc. nuo minimalaus atlyginimo dydžio.

Ne laikas keltis išmokas

Tarybos nario  E. Kirkučio nuomone, šiuo metu Tarybos nariams ne laikas keltis išmokas. „Šiuo metu politikai neturi didelio pasitikėjimo visuomenėje, tad keltis kanceliarines išmokas būtų neetiška. Šias išmokų sumas turėtume sutvarkyti  likus dviem mėnesiams iki kadencijos pabaigos. Pasitikėjimo rinkėjams nesukelsime, jeigu šias išmokas pasididinsime 2-3 kartus“,- sakė „valstietis“ Tarybos narys, kviesdamas balsuoti už administracijos pasiūlymą – 116 eurų.

Tarybos narys  J. Novogreckis pasiūlė visiems „valstiečiams“ parašyti, jog atsisako kanceliarinių lėšų. „Tada „valstiečiams“ būtų pagarba, kad jie taupo biudžeto pinigus. O per rinkimus kiekvienas rinkėjas atsirinks, kuris politikas jam patinka ar nepatinka. Tik kyla klausimas, kodėl nuo 2008 metų, kai buvo Tarybos nariams sumažintos išmokos, jos iki šiol  nebuvo peržiūrėtos ir atstatytos“,- sakė Tarybos narys konservatorius.

Išmokų suma prie nieko „nepririšta“

Dėl 116 eurų dydžio išmokos sumos klausimų kilo ir Tarybos nariui socialdemokratui A.Gaubui. „Lyginant su kitais rajonais, mūsų Tarybos nariai mažai gauna  kanceliarinėms išlaidoms. Tarybos nariams mokama išmokų suma turėtų būti pririšta prie minimalios mėnesinės algos dydžio – jeigu ji didės, didės ir išmokų suma, jeigu ji mažės, mažės ir išmokų suma. Nematau čia didelio praradimo rajono biudžete. Tas išmokų dydis nebeatitinka gyvenimo nuo 2008 m. ir turi keistis“,- sakė A. Gaubas.

Kolegai pritarė ir Tarybos narys konservatorius S. Strelcovas. Jo nuomone, administracijos siūloma 116 eurų suma yra „nuleista iš lubų“ ir reikia padaryti  labai aiškią diferencijuotą tvarką, kad šią sumą būtų galima koreliuoti.

Vis dėlto Tarybos nariai palaikė ne komitetų pasiūlymus, o administracijos pateiktą 116 eurų sumą ir dabar Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai kanceliarinėms išlaidoms galės išleisti daugiausiai 116 eurų. Beje, kaimyninių savivaldybių Tarybos nariai gali išleisti kur kas daugiau – net per 200 eurų.

Agnė Dapkutė 

Total
0
Dalinasi
Related Posts