Taryba išnagrinėjo per pusšimtį klausimų 


Antradienį į posėdį susirinkusi rajono Taryba išnagrinėjo ir priėmė per 50 svarbių rajono gyventojams sprendimų.

Priesaika

Posėdžio pradžioje Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška priėmė naujo Tarybos nario Rolando Samuilos priesaiką. 2019 metų savivaldos rinkimuose su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) sąrašu kandidatavęs Rolandas Samuila dabar į rajono Tarybą pateko, atsistatydinus iš Tarybos narių LRLS Šiaulių rajono sąrašo lyderei Reginai Rupšienei, kai ji buvo paskirta į atsakingas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Išsiskaidė į frakcijas

Rajono savivaldybės tarybai ir merui Antanui Bezarui buvo pateikti pareiškimai dėl frakcijų sudarymo. Sudarytos trys frakcijos – Valstiečių frakcija, Žaliųjų frakcija bei Jungtinė frakcija. Valstiečių frakcijai priklauso Arūnas Grubliauskis (frakcijos seniūnas), Rymantas Norkus, Ada Grakauskienė, Ilona Baristienė, Rolandas Freimonas, Judita Šakočiuvienė, Vaida Gricienė. Žaliųjų frakcijai – Darius Ramančionis (frakcijos seniūnas), Gediminas Vaičiulis, Eimantas Kirkutis, Martynas Rusteika. O Jungtinę frakciją sudaro Algis Mačiulis (frakcijos seniūnas), Rolandas Samuila bei Česlovas Greičius. Frakcijos pristatė savo veiklos sritis.

Sprendė svarbius klausimus

Greta visų svarbių ūkinių klausimų dėl biudžeto, gatvių pavadinimų suteikimo, Verbūnų ir Gilvyčių mokyklų reorganizacijos, socialinio būsto pirkimo, kitų socialinių klausimų, rajono gyventojams aktualu yra tai, kad patvirtintas rajono tyliųjų viešųjų zonų sąrašas, kuriame ne tik asmens sveikatos priežiūros įstaigų, ikimokyklinio, neformaliojo, bendrojo ugdymo, profesinio rengimo, socialinių paslaugų įstaigų bei religinių bendruomenių ir bendrijų, kapinių teritorijos, bet ir Kryžių kalno teritorija bei Kuršėnų miesto parko ir Daugėlių pušyno teritorijos.

Priimti ir vieni aktualiausių rajono gyventojams – nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifai 2020 metams. Nekilnojamojo turto tarifas 2020 metais didės nuo 0,65 iki 0,7 procento mokestinės vertės, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į 2018 metų patirtį, kai, esant tai pačiai mokestinei bazei ir taikius 0,65 procento tarifą, buvo surinkta apie 6 procentus mažesnė suma, nei 2017 metais. Neprižiūrimam ir apleistam nekilnojamam turtui ir toliau bus taikomas maksimalus 3 procentų tarifas. Opozicijos buvo siūloma palikti tą patį 0,65 procento tarifą, o lėšų surinkimą didinti apleisto, neprižiūrimo turto sąskaita, tačiau tam nebuvo pritarta. Taip pat buvo siūlyta neapmokestinti nekilnojamojo turto mokesčiu juridinių asmenų, kaimo vietovėse turinčių iki 300 kvadratinių metrų ploto pastatus, bet šis siūlymas nepalaikytas, nes nebuvo pateikti konkretūs paskaičiavimai, apie tai nebuvo diskutuota, svarstyta komitetuose, klausimas detaliai neišnagrinėtas.

Žemės mokesčio tarifas Šiaulių rajone yra diferencijuotas pagal žemės paskirtį, vietą. Politikų sprendimų žemės mokesčio tarifas rajone didės vidutiniškai apie 9 procentus, nors opozicijos ir buvo siūlyta šį mokestį didinti net iki 30 procentų.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts