Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena Kuršėnų dvaro rūmuose

2021 m. spalio 1 dieną Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras senjorams dovanojo „Arbatgėrį su tikruoju Kuršėnų vyniotiniu“.

Šios edukacijos-degustacijos metu senjorai, kvapni arbata ir tikrasis Kuršėnų vyniotinis susijungė po Kuršėnų dvaro skliautais!  Ryškus Kuršėnų vyniotinio skonis, Žemaitijos pievų žolelių aromatas ir dvariško arbatgėrio istorija nepaliko abejingų. Senjorai prie arbatos puodelio šnekučiavosi su dvaro ponia ir panele apie besikeičiančius Kuršėnus, apie arbatos kultūrą Lietuvos dvaruose.

LR Seimo narė Rima Baškienė visus susirinkusius sveikino su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena ir džiaugėsi aktyviais senjorais, linkėjo jiems ir toliau išlikti tokiais energingais, o Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorei Birutei Poškienei įteikė istorinę vėliavą. Gražių žodžių susirinkusiems negailėjo ir  Šiaulių rajono tarybos narė Ada Grakauskienė.

Kultūros projektų ir informacijos specialistė Lina Šukienė senjorus pakvietė į teatralizuotą ekskursiją „Kuršėnų dvaro ir miesto paslaptys“. Po kurios senjorai džiaugėsi Kuršėnų dvaro rūmų elegancija, puošyba ir išlaikyta autentika.

Renginys organizuotas pagal įgyvendinamą projektą Kūrybinės dirbtuvės „Kuršėnų dvaras ir vyniotinis. Praeitis ir dabartis“. Šiuo, Lietuvos kultūros tarybos finansuojamu projektu, siekiama išsaugoti „Kuršėnų vyniotinio“ gyvąją tradiciją, istoriją, formuoti savo krašto identitetą ir jo išskirtinumą. Šiaulių rajono savivaldybė projekte dalyvauja partnerio teisėmis įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro projektą.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts