Šiemet rajone išasfaltuota per 20 gatvių ir kelių

Šiaulių rajono savivaldybės gyventojai pastebi, kad šiemet ypač suintensyvėjo gatvių ir kelių asfaltavimo darbai. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis suskaičiavo, rajone šiemet rajone išasfaltuota per dvidešimt gatvių ir kelių.

Specialistas informavo, kad asfaltavimo darbai atliekami iš dviejų finansavimo šaltinių: žvyrkelių ruožų asfaltavimo darbams lėšos yra skiriamos susisiekimo ministro įsakymu, o Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos yra skiriamos Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus įsakymu ir jos skirstomos savivaldybėms pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį.

Vien Kuršėnuose iš žvyrkelių asfaltavimo darbams skirtų lėšų buvo išasfaltuotos Vyturių, Žalgirio, Miško ir Uosių gatvės. Išasfaltuota Durpyno gatvė jungia net du valstybinės reikšmės kelius. Gyventojai labai džiaugiasi asfaltuojamomis gatvėmis. Uosių gatvėje sutikta kuršėniškė  Laima džiaugėsi atliktais darbais ir tuo, kad rūpinamasi gyventojų gerove. Asfalto danga atstatyta Kuršėnų miesto Laukų, Alytaus, Aušros gatvėse. Vyksta intensyvūs darbai Daugėliuose, kur įrenginėjamas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengiamas modernus apšvietimas.

Asfaltavimo darbai intensyviai vyksta ir kitose rajono gyvenvietėse: Aukštelkėje išasfaltuota Spindulio gatvė, Vijolių kaime Žemdirbių gatvė, o prie asfaltavimo darbų Pušyno, Rūžos ir Ąžuolų gatvėse Aukštelkėje 30 procentų lėšų prisidėjo patys gyventojai. Nemažai gatvių ir kelių remonto darbų šiemet atlikta ir Bubių, Kairių, Kužių, Gruzdžių, Kuršėnų kaimiškojoje, Šiaulių kaimiškojoje, Meškuičių ir kitose seniūnijose.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis priminė, jog procesas, kaip pasirenkama, kurios gatvės bus asfaltuojamos yra demokratiškas: dėl gatvių asfaltavimo gyventojai pirmiausia turi susirinkti ir aptarti su seniūnaičiais, kurios gatvės yra problematiškiausios. O tada seniūnaičiai teikia gyventojų sprendimą seniūnijai, seniūnija – komisijai, kuri visas pasiūlytas gatves apžiūri, įvertina ir sudaro darbų eiliškumą. Šį sąrašą tvirtina Šiaulių rajono savivaldybės taryba ir jis yra viešai prieinamas Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba 2020 metams keliams tvarkyti buvo skyrusi per 300 000 eurų. Tos lėšos buvo paskirstytos visoms seniūnijoms, o šios jas naudojo ir žvyrkeliams kaimuose tvarkyti ir keliams žiemos metu valyti. Praėjusi žiema nebuvo snieguota, todėl seniūnai daugiau lėšų galėjo panaudoti kitiems kelių darbams.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts