2023 m. sausio 13 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta kuršėniškės tautodailininkės Virginijos Šimkienės jubiliejinė tekstilės darbų paroda. Parodos, kuriose nertos įvairių raštų servetėlės, staltiesės, atidarymą nuspalvino gausybė gėlių, kurios buvo įteiktos tautodailininkei, visuomeniškai kūrėjai Virginijai Šimkienei.
Virginija verta pagarbos už organizuotas gražias akcijas, kurių metu Kuršėnų moterys susiburia megzti batukų naujagimiams, rengia kitas gražias akcijas, o Kuršėnų dvarui yra nunėrusi išskirtinio dydžio prabangią staltiesę, dovanojusi įvairių savo nėrinių.
Su jubiliejine paroda Virginiją pasveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių apskrities skyriaus pirmininkė Laimutė Kelmelienė, Virginijos Šimkienės kūrybą apžvelgė menotyrininkės Michalina Adomavičienė. Į parodos atidarymą atvyko gausus būrys Virginijos talento gerbėjų, draugų, bičiulių, pasveikinti atvyko Virginijos šeima. Jaukioje tautodailės kūrinių parodoje grojo grupė „Tykiai”.
Jubiliejinės parodos atidarymo proga EKTAC Edukacinių programų ir etninės kultūros specialistė Alina Milašienė sukūrė Virginijai Šimkienei eiles: „Miela Virginija,/ Kai rytas vakaro sulauks,/ O vakaras sulauks aušros,/ Tas laiko ratas juodas baltas suksis,/ Jis suksis, niekad nesustos./ Atsigręžt nebespėji atgal –/ Jau diena prašuoliavus pro šalį,/ Pasikaišius suknios padurkus,/ Lyg išdykusi kaimo mergelė./ Vėl sukies, vėl dairais, vėl leki,/ Vėlei vėjai tavus taršo plaukus,/ Kol pavargusi tu užmiegi/ Vakarėlio vėlyvo sulaukus./ Šitaip sukamės laiko ratu./ Ką sutinkam, o ką ir paleidžiam…/ Prie beržų, prie upokšnių sraunių/ Mes gyvenimą savąjį žaidžiam./ Taip vis ieškome savo esmės,/ Išdalinam save po kruopelę,/ O atgal gaudami daug daugiau,/ Daug daugiau nei suprasti mes galim.“
Kūrybinė Virginijos biografija prasidėjo dar vaikystėje, kai negalėdavo atsigėrėti kaimynystėje gyvenusios draugės mamos rankdarbiais. Mokykloje pirmoji mokytoja šviesaus atminimo Liudvika Blažienė pamokė Virginiją vąšeliu nerti servetėles, staltieses. Megzti drabužius Virginija Šimkienė pradėjo ištekėjusi, kai gimė vaikai. Mezgė ir vaikams ir vyrui. Netrukus jos gražiųjų rankdarbių prireikė draugėms ir pažįstamoms. Pasak Virginijos Šimkienės, reikia pažinti žmogų, kuriam mezgi, kad jam skirtas rankdarbis tiktų ir patiktų. Mezgėja savo darbuose naudoja senose mezgimo knygose išstudijuotus raštus, daug informacijos atranda interneto portaluose.
Pirmoji autorinė Virginijos Šimkienės paroda surengta 2013 metais, tada ji eksponavo savo kūrinius – nuo servetėlių iki rūbų. Rūbų kolekciją sudarė per 30 modelinių rūbų komplektų.
Virginija nuolat mezga savo šeimos nariams, draugams, pažįstamiems. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui nunėrė užuolaidėles, savo rankų darbo staltiesėmis papuošė Kuršėnų dvaro rūmų stalus.
2016 metais Virginija Šimkienė buvo išrinkta Šiaulių rajono metų tautodailininke.
2018 m. pavasary Virginija su bendramintėmis kolegėmis mezgė mažytes kojinaites ankstukams, kurias kartu su Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktore Birute Poškiene nuvežė į Šiaulių Moters ir vaiko klinikos naujagimių intensyviosios terapijos skyrių. Vėliau moterys numezgė kepuryčių ir liemenių, kurias taip pat padovanojo Šiaulių Motinos ir vaiko klinikai.
Virginija rengia savo autorinių darbų parodas, vykdo edukacinę veiklą bendruomenėje – Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre organizuoja jau tradicine tapusia „Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną“ bei įvairias kitas socialines-kūrybines akcijas.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija
EKTAC nuotr.