Sviatoslavo Rericho darbų paroda

Naujieji mokslo metai Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje prasidėjo ir kiek netikėta paroda. Gimnazijos antro aukšto fojė eksponuojama trylika Sviatoslavo Rericho – žymaus dailininko, tarptautinių premijų laureato – tapybos reprodukcijų.

Tiesa, mokyklą pasiekė net 40 reprodukcijų, bet dėl vietos stokos  ir mokinių srautų valdymo galime eksponuoti ne visus  dailininko darbus. Parodos lankytojai stebisi darbų spalvingumu, motyvais, todėl  dažnai sustoja ir žiūri į paveikslus: „Nagaras. Kulu. 1938“, „Amžinas gyvenimas“, „Šios spalvos neturi išblėsti“, „Siluetai“, „Tyluma“ ir kitais. O kiek dar emocijų sukelia dailininko tapyti portretai – juk Sviatoslavas Rerichas –  geriausias pasaulio dailininkas portretistas.

Parodą „Grožio šauklys“ gimnazijai dovanojo Lietuvos Rericho draugija ir Taikos vėliavos komitetas, o eksponuoti padėjo gimnazijos dailės mokytojos. Ši paroda – jau antroji, kurią mums dovanoja Lietuvos Rericho draugija ir Taikos vėliavos komitetas. Praeitais mokslo metais matėme Nikolajaus Rericho darbus. Už parodą ,,Grožio šauklys“, kuri atkeliavo į nedidelį Žemaitijos miestą- Kuršėnus, į Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją–  nuoširdžiai dėkojame ne tik Lietuvos Rericho draugijai ir Taikos vėliavos komitetui, bet nuoširdų ačiū tariame šio komiteto pirmininkei p. dr. Auksei Narvilienei.

Raimonda RUMBINAITĖ

Mokytoja

Žygintos IVANAVIČIENĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts