„Švęsk Jonines Voveriškiuose“, skirta Tautodailės metams

Voveriškiuose surengta Joninių šventė, skirta Tautodailės metams, sukvietė ne tik vietos gyventojus, bet ir gausų būrį svečių.

Birželio 23-osios vakarą Voveriškių jaunimas darbavosi iš peties: merginos rinko žolynus, vyrai ir vaikinai ruošė ąžuolo šakas, dare Joninių vartus. Kadangi birželio 24-oji nusimatė labai  karšta (iki 30 laipsnių karščio), jaunimas nusprendė dirbti iki paryčių ir viską pasidaryti birželio 23-osios naktį, kad tik būtų vėsiau dirbti.

Birželio 24-osios rytą Voveriškių kaimo gyventojai pasitiko jau pasiruošę Joninių šventei. Ryte tik buvo laistomi Joninių vainikai, papuošti Joninių vartai, merkiamos gėlės.

Asociacija „Voveriškių bendruomenė“ ir „Draugai“ sukvietė visus į vasaros šventę. Šventėje visi turėjo veiklos nuo mažiausio iki didžiausio.

Nuo pietų prasidėjo šurmulys. Puošybos, akcentų gaminimas (karoliai iš antrinių žaliavų, dekupažas, vainikėlių pynimas, vėliau rinkosi visi norintys pasportuoti ir gerai praleisti laisvą dieną. Vaikai nuo pietų turėjo galimybę naudotis nemokamai batutu, vėliau su vaikais dūko animatorė. Merginos ir moterys dalyvavo nemokamoje treniruotėje su „Zumbos“ trenere Juste Dambinskaite ir merginomis.

Vyko sportinės varžybos, estafetės, buvo renkamos lėšos gyvūnų prieglaudai „Šiaulių letenėlė“ – surengtoje loterijoje, kurios metu nupirkus simbolinį loterijos bilietą ir paaukojus už bilietą pinigus gyvūnų prieglaudai, buvo galimybė laimėti „Romantišką vakarienę dviems“. Romantišką vakarienę dovanojo kavinė „Barvilis“. Simboliška, o gal sutapimas, vaikų buvo klausiama skaičių, juos sudauginus, o vėliau atėmus, gavosi skaičius 30 (vakarienei suma, taip pat už 30 eurų). Jaunuolis laimėjęs vakarienę, ją padovanojo draugų porai, kuri netrukus susilauks mažylio.

Į šventę atvyko svečių, sportininkų iš Šakynos, Vijolių, Paitaičių, Šiaulių miesto, Kuprių, Toliočių.

Vakare visi atvykę jau į oficialią švenės dalį buvo pasitikti pagal senąsias Joninių tradicijas.

Bendruomenė dėkojo gausiam būriui šventės rėmėjų (UAB “Paringuvio ūkis”, UAB “Dabija”, UAB “Duruva”, UAB “Saulės radijas”, Vlado Damonskio įmonė “Voveriškiai”, UAB “PG group”).   Šventę iš dalies finansavo Žemės ūkio ministerija, nes bendruomenė rašė projektą pagal bendruomeniškumą kaime skatinančių (įskaitant gerosios patirties sklaidos ir mokomuosius vizitus) ir tradicinių renginių organizavimas veiklos sritį.

Bendruomenės renginyje su savo palapine dalyvavo ir VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ su projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikla.

Asociacijos „Vijolių bendruomenė“ atstovai pasveikino asociaciją „Voveriškių bendruomenė“  su gražia švente.

Po sportinių apdovanojimų, kuriuos teikė asociacijos „Voveriškių bendruomenė“ vadovė Rita Cecervovė ir Šakynos bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė, visi buvo pakviesti pavaišinti kibinais, sultiniu ir lauke verdamu plovu.

Šventės metu buvo pasodintas dar 2018 metais laimėtas Stelmužės ąžuoliuko palikuonis gautas už „Šimtmečio gyvenvietės“ nominaciją.

Šventėje susirinkusius linksmino: linijinių šokių grupė „Brandi kava“, Šakynos bendruomenės moterų šokių kolektyvas ir grupė „Lygiadienis“, „Kangoo Jumps su Dovile“, „Saulės radijo“ sportinio automobilio pasirodymas, linksmos estafetės  ir naktišokiai su DJ „FunMaker“.

Šventės kulminacija – Joninių laužas ir fejerverkai.

Rita PETRAUSKAITĖ

Organizatorių nuotr.

Total
1
Dalinasi
Related Posts