Šventiniai renginiai šaltoje bažnyčioje

Bažnyčioje nuo šalčio žmonės”slėpėsi” po kailiniais arba nesulaukę pabaigos išeidavo.

Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių, renginiai Kuršėnuose apkarto ne vienam dalyviui. Iškilminga šventė vyko šaltoje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Radiatoriai vos vos skleidė šilumą, o bažnyčios klebonas monsinjoras Vytautas Kadys kviesdamas aukoti net kelis kartus priminė apie daugiau nei tūkstančio eurų skolą už šildymą. Ir tai jau ne pirmas kultūrinis renginys šaltoje bažnyčioje.

Tirtėjo iš šalčio

Į Lietuvos šimtmečio renginį į bažnyčią atėję kuršėniškiai dar rado tebevykstančias šv. Mišias už mirusiuosius, kurios užsitęsė daugiau nei 10 minučių, kai jau turėjo prasidėti šventinis renginys. Kaip tik tuo metu prasidėjo aukų rinkimas ir jas aukojo į šventinį renginį atėję žmonės. Vėluojant prasidėjusios Mišios už Lietuvą  baigėsi aukų rinkimu ir tuo metu, kai visoje Lietuvoje jau artėjo į pabaigą Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“.

Valandą laiko klausę Mišių, žmonės jau sustiro. Daugelis siautėsi į apsivilktus paltus, o atsiimti apdovanojimų irgi ėjo juos apsivilkę. Nuo šalčio tirtėjo ir atlikėjai, vilkintys koncertinius rūbus.

Dar renginio pradžioje, įteikdamas padėką bažnyčios klebonui monsinjorui Vytautui Kadžiui rajono meras Antanas Bezaras mestelėjo priekaištą: „Gerbiamas klebone, bažnyčią buvo galima ir daugiau pašildyti. Juk sakėme, kad už šildymą apmokėsime“. V. Kadys bandė aiškinti, jog už sausio mėnesį susidarė didelė skola už šildymą, tačiau rajono meras atsakė, jog „savo pažadus mes vykdome“.

„Prasidėjęs renginys mūsų jau nebedžiugino. Nejaugi rajono meras negalėjo susitarti su klebonu, kad bažnyčia būtų šildoma daugiau. Dabar radiatoriai vos vos alsuoja“, – „Kuršėnų krašto žinioms“ baigiantis renginiui sakė ant suoliuko šalia radiatoriaus sėdinti moteris.

Po renginio, pro radiatorių praeidamas rajono meras, jį pačiupinėjo ir tarstelėjo: „Šaltoka“.

Prašyta šildyti

Tuoj po renginio rajono meras A. Bezaras „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog klebono V. Kadžio buvo asmeniškai paprašyta, kad žmonėms Vasario 16-osios renginio metu būtų šilta bažnyčioje. Bet pats matote, kad šventė vyko šaltoje bažnyčioje ir tai yra gėda mums visiems“, – aiškino meras.

Pasak jo, dar sausio viduryje buvo kalbėta apie Vasario 16-osios renginį bažnyčioje ir jau tuomet buvo prašoma bažnyčią pašildyti daugiau. nes tinkamesnės erdvės, kol remontuojamas Kultūros centras, Kuršėnuose daugiau nėra.

Dar vasario 16-ąją rajono meras dėl šio nemalonaus ir gėdingo įvykio žadėjo kreiptis į Šiaulių vyskupą Eugenijų Bartulį.

Atsakymų nesulaukta

„Kuršėnų krašto žinioms“ pavyko susisiekti su Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonu monsinjoru V. Kadžiu, tačiau atsakymų į pateiktus klausimus taip ir nesulaukta.

„Už sausio mėnesį mes buvome skolingi 1030 eurų ir juos sumokėjome iš savų pinigų“, – aiškino klebonas.

  • Bet juk Jums buvo pažadėta apmokėti už bažnyčios šildymą?
  • Pažadėta buvo, tačiau kol kas taip ir niekas neapmokėjo.
  • Ar kreipėtės į rajono Savivaldybę su prašymu apmokėti?
  • Liepė laukti. Bet kodėl mes turime laukti ir kiek laukti? Apmokėjome iš savų pinigų.
  • Gal reikėjo palaukti biudžeto patvirtinimo?
  • Ačiū už pokalbį, – ir monsinjoras padėjo telefono ragelį.

Rajono meras situaciją pakomentavo trumpai: „Nesinori veltis į ginčus su bažnyčia, tačiau mes visada padėdavom bažnyčiai, apmokėdavom už šildymą, todėl aš nesuprantu monsinjoro pozicijos“.

Renginiai šaltoje bažnyčioje

Tai jau ne pirmas kartas, kai renginiai vyksta šaltoje Kuršėnų bažnyčioje.

Pirmasis klebono akibrokštas buvo bažnyčioje vykusios chorinės muzikos šventės „Tegul dainoj ištirpsta toliai“ metu.

Šventę pradėjo Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, diriguojamas Tomo Ambrozaičio. Tuomet, prieš pasirodymą, T. Ambrozaitis atsiprašė žiūrovų, kad kolektyvas dainuos neapsirengęs koncertiniais rūbais, nes bažnyčioje labai šalta ir jis, kaip vadovas, nenori, kad dainininkai susirgtų.

Akibrokšto sulaukta ir minint Gedulo ir vilties dieną. Tuomet renginys taip pat vyko šaltoje bažnyčioje, tačiau tąkart jo trukmė buvo apie valandą.

Po Sausio 13-osios šv. Mišių rajono meras redakcijai žadėjo, kad Vasario 16-ąją šalti nereikės. Tačiau pažadas taip ir nebuvo išpildytas.

Apie šildymą bažnyčioje pastabų iš opozicijos atstovų buvo sulaukta ir praėjusių metų gruodžio mėnesio rajono Tarybos posėdyje. Beje, tuomet buvo užsiminta, jog reikėtų paieškoti kitų erdvių Kuršėnuose, kur galėtų vykti renginiai, kol remontuojama Kultūros centro salė.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts