Šventės į biblioteką jau atėjo knygų Kalėdomis

Gruodžio 9-ąją Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka sulaukė būrio svečių. Juos draugėn sukvietė  Lietuvos bibliotekininkų draugijos inicijuotos „Bibliotekų knygų Kalėdos“, kurių šiųmetis  šūkis – šventinis gerumas kartu su knyga.

Artėjančių švenčių nuotaika justa nuo pat pirmųjų minučių. Į renginio dalyvius, nuolatinius ir ištikimus bibliotekos skaitytojus, garbius svečius Antano Miškinio eilėraščio posmais kreipėsi vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė bei sveikinimo žodžius visiems skyrusi bibliotekos vedėja Joneta Filinskė. Simpatiškos nykštukės renginio vairą netrukus perdavė Trečiojo amžiaus universiteto teatro fakulteto aktorėms, kartu su vadove Albina Budreckiene pristačiusioms Prano Treinio knygą „Atsisveikinimas su teatru“.

„Teatras ir literatūra žvelgia viena kryptimi. Paslaptys, kurios iki galo neatsiskleidžia knygos puslapiuose, visuomet išlukštenamos sceniniuose pastatymuose“, – po renginio sakė A. Budreckienė. Ji su kolegėmis susirinkusiesiems vaizdžiai papasakojo apie neprilygstamą aktorę, vienintelę Lietuvos režisierę tarp vyrų ir moterų,  įnešusią itin svarų indėlį į mūsų originaliosios dramaturgijos spektaklių lobyną – Kazimierą Kymantaitę. Visur spėjančios entuziastingosios Trečiojo amžiaus universiteto studentės pagyrų negailėjo ir pristatytą knygą išleidusiai „Vagos“ leidyklai, kuri, kaip išsireiškė: „buvo, yra ir bus per amžius“.

Toks puikus intro labai nudžiugino ir pamalonino kitos, tik jau „Diemedžio“, leidyklos atstovą Arūną Dudavičių.  Rinkodaros ir spaudos realizacijos vadybininkas bei ŠRSVB fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Albina Černikienė pasirašė dovanojimo aktą ir bibliotekai perdavė 187 naujas knygas. Tad drąsiai galime teigti –  į Kuršėnus „Bibliotekų knygų Kalėdos“ tikrai atėjo.

Šilto ir jaukaus renginio su bibliotekos bičiuliais bei svečiais metu netrūko padėkų ir dovanų. Jomis LR seimo narės ir bibliotekos globėjos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė apdalijo aktyviausius bibliotekos skaitytojus: Janiną Bartkevičienę, Audronę Ainienę, Alfonsą Uncių, Antaniną Fokaitę, Dalią Šukytę, Zofiją Vaznienę, Arūnę Stunžėnaitę ir jos mamą Nijolę Stunžėnienę.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts