Verbūnų bibliotekoje – seminaras apie sveiką mitybą

Verbūniškiai ir svečiai, laikydamiesi koronaviruso pandemijai keliamų reikalavimų – atstumų, kaukių dėvėjimo, dezinfekavimo, rinkosi į Verbūnų  biblioteką pasiklausyti  seminaro „Subalansuota mityba – ne raketų mokslas“. 

Apie sveikos mitybos pagrindus paskaitą skaitė lektorė Ilona Kuodienė,  mitybos terapiją studijavusi Londono Natūropatinės medicinos koledže. I. Kuodienės darbe didžiausias tikslas – būti tuo žmogumi, kuris padeda rasti teisingus sprendimus, kad gyventume sveiki ir energingi.

„Esu labai patenkinta, kad žmonės domisi ir rūpinasi savo sveikata, o pasiklydę „mitybos džiunglėse“, ieško kvalifikuotos pagalbos. Kai klientai džiaugiasi pagerėjusia savijauta, aš džiaugiuosi už juos ir už galimybę nors truputį prisidėti prie Lietuvos sveikatinimo“, – Ilona Kuodienė.

Paskaitos metu lektorė supažindino su sveikos mitybos principais, pasidalino maisto ruošimo technologijomis. Priminė, kad prieš valgydami visada pasižiūrėtume  į savo lėkštę ir mintyse padalintume ją į keturias dalis: vieną jų užpildytume liesa mėsa ar kitais sveikais baltymų šaltiniais, tokiais kaip žuvis, pupos, lęšiai ar avinžirniai, antrąją – sveikais angliavandeniais ir skaidulomis, kaip saldžios bulvės, grikiai ar pilno grūdo makaronai, o likusią lėkštės dalį  paliktume daržovėms ir žalumynams. Jų gali būti gerokai daugiau.

I. Kuodienė patarė gaminant, rinktis neperdirbtus aliejus, mažiau gruzdinti ar kepti maistą riebaluose, vartoti viso grūdo produktus, į kuriuos įeina ne tik kviečiai, bet  ir grikiai, ryžiai, avižos ir kiti grūdai. Mėgstantiems pieną, pirmenybę teikti fermentuotiems pieno produktams, nepamiršti vartoti vandens. Lektorė priminė, kad  reikia  stebėti savo organizmą ir įsiklausyti į jo siunčiamus signalus. Gydomosios mitybos terapeutė pabrėžė, kad stengiasi išvengti nereikalingų apribojimų, tačiau tuo pačiu siekia, kad klientai suprastų tų pokyčių reikšmę ir pasiektų maksimalių rezultatų.

Susitikimo dalyviams, išklausiusiems dviejų valandų trukmės pranešimą, kilo įvairiausių klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Verbūnų bibliotekos lankytojai dėkingi lektorei už įdomią ir informatyvią paskaitą ir laukia dar daugiau  tokių naudingų, saugių   susibūrimų.

Antanina PETRAUSKAITĖ

Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

Ievos ALŠAUSKAITĖS nuotr.

Ievos ŠUKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts