Šventėje paskelbtas Metų tautodailininkas

Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre jau devynioliktą kartą įvyko šventė, kurioje buvo pagerbti tautodailininkai jubiliatai, vyko parodos atidarymas ir Metų tautodailininko premijos įteikimas.

Atidaryta paroda

Šventinė popietė prasidėjo Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorės Birutės Poškienės įžanginiu žodžiu, kuriame prisimintas prieš devyniolika metų įsteigto tautodailininkų centro kelias iki šių dienų.

Skambant Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio “Spigins”, vadovaujamo Dijanos Bumblauskienės griežiamam maršui, prieš gausią auditoriją prisistatė dailės parodos autorius Rimantas Dauginas ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė.

Menotyrininkė Michalina Adomavičienė pažymėjo jauno, prieš tris metus pradėjusio tapyti tautodailininko savitą braižą, spalvų sodrumą, gamtos tematiką. Ji palinkėjo autoriui nesustoti, tapyti ir toliau, siekti brandos.

Pats autorius prisipažino, jog jau darželyje mėgdavo piešti, daugiausia gyvūnėlius.

2018 metų rudenį profesorius dailininkas Antanas Visockas, jo žmona keramikė Aldona Visockienė pakvietė Rimantą į dailės studiją „Paletė“ ir davė geras tapymo meno pamokas. Nuo tada tapymas jam pasidarė lyg meditacija, žaidimas spalvomis ir galimybė nutapytus paveikslus parodyti Lietuvos žmonėms.

Parodos autorių Rimantą Dauginą atvyko pasveikinti ne tik Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Kuršėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, bet ir kaimynai, su žinomu krepšinio treneriu Antanu Sireika priešakyje.

Šventės metu pažymėti tautodailininkų: Zitos Pastaukienės, Danutės Vaišienės, Sigitos Lukienės, Stanislovo Tamašausko, Pauliaus Norvilio jubiliejai.

Įteikta premija

Pagrindinis šventės akcentas – Metų tautodailininko premijos įteikimas. Paskelbta, jog Metų tautodailininku tapo keramikas Vydmantas Vertelis. Aidint ovacijoms, jam buvo užrišta vardinė tautinė juosta, įteikta premija (400 eurų), gėlės.

Šiaulių rajono mero Antano Bezaro padėką laureatui įteikė mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Keramiką Vydmantą Vertelį sveikino Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro „krikštamotė“, Šiaulių rajono savivaldybės Tarybos narė Ada Grakauskienė, o Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė įteikė keramikui Žemaitijos vėliavą, sakydama, kad 2019 metai buvo paskelbti Žemaitijos metais, o 2020 metai – Tautodailininkų metai.

Kuršėnų seniūnijos seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė pažymėjo aštuntojo „Puodžių karaliaus“ Vydmanto Vertelio darbštumą ir kūrybiškumą ir už miesto garsinimą įteikė ženklelį su miesto herbu.

Metų tautodailininką Vydmantą Vertelį sveikino artimieji, kaimynai, kolegos tautodailininkai.

Šventinę nuotaiką palaikė netikėtai jausmingos, gražios ir melodingos folkloro ansamblio “Spigins” atliekamos dainos.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts