Nėra skundų, nėra problemos

Jau keletą metų Kuršėnų miesto Kraštinėje gatvėje gyvenantys žmonės kenčia nuo kelių erelių keliamo triukšmo. Žmonės ne kartą kreipėsi ir į policiją, tačiau greičio mėgėjų tiesioje kaip styga  gatvėje nemažėja.

Iki nelaimės vienas žingsnis

Į redakciją paskambinę Kraštine pavadintos gatvės gyventojai (pavardės redakcijai žinomos – redakcijos pastaba) pasibėdavojo, kad nėra ramybės dėl greičio mėgėjų.

„Jau keletą metų vargstame su gatve lakstančiomis „britvomis“, automobiliais. Mūsų gatvė tiesi, todėl įsibėgėję Gergždelių gatvėje prie „Kuršėnų vandenų“, jie pagrindine gatve nesustodami lekia iki pat Vytauto gatvės. Variklių kaukimas ir didžiuliai greičiai tapo šios gatvės realybe. Čia net organizuojamos greičio lenktynės, kai nesibaimindami nieko, greičio mėgėjai organizuoja lenktynes. Yra tekę matyti, kaip tik laimingo atsitiktinumo dėka tokie ereliai nekliudė gatve važiuojančių dviratininkių. Ne kartą esame skambinę ir į policiją, ir į seniūniją, tačiau naudos tiek pat, kiek iš ožio pieno“, – pasakojo skambinusieji.

Žmonių teigimu, vos tik gatvėje pasirodo policijos automobilis, rengiančiųjų lenktynes nė su žiburiu nerasi. Policija pravažiavo ir vėl viskas prasideda iš naujo.

„Po praėjusią savaitę įvykusios avarijos, kai neblaivus „erelis“ nuskynė stulpą, baisu net ir į mokyklą išleisti vaikus. Ką gali žinoti, kas atsitiks. Jeigu koks nors greičio mėgėjas nesuvaldys automobilio ir šis užlėks ant šaligatvio ar į gatvę iš kiemo netikėtai išbėgs vaikas. Gal reikėtų įrengti greičio ribojimo kalnelius ar kitokią prevencinę priemonę, kad greičio mėgėjus atbaidytų nuo lakstymo gatve“, – sakė skambinusi gyventoja.

Aistros socialiniuose tinkluose

Po kovo 6-ąją įvykusios avarijos kilo aistros ir socialiniuose, kurių policijos pareigūnai turbūt net neskaito.

Socialinių tinklų lankytojas Andrius Gagys rašo: „ Artimiausiu metu planuoju raštu kreiptis į Šiaulių rajono savivaldybės administraciją, gerb. Merą ir Šiaulių apskrities Kelių policijos valdybos viršininką Robertą Radavičių dėl greičio ribojimo priemonių taikymo-įrengimo Kraštinės gatvėje“ Norinčius prisidėti prie rašto rengimo, ar kaip suinteresuoti asmenys – pasirašyti, gyventojai buvo kviečiami paskambinti komentare nurodytu telefono numeriu.

Socialinių tinklų lankytoja Edita Giržadienė tai pakomentavo taip: „Gyvename šalia tos vietos, kur įvyko ši avarija (praktiškai už mūsų namo), tikrai senai jau pagalvojame, kad reikėtų šioje gatvėje riboti greitį. Ateis vasara ir bus dar baisiau…“

Inga Sprindžiukaitė Ramanauskienė rašo: „Su pareigūnais teko greičio klausimais bendraut. Ženklą pastatysi, o kas kontroliuos kad laikosi nurodymų? Tie kas lakstė ir lakstys. Reikia gerai su pareigūnais pasitarti, ką galima būtų ten padaryti? Taip pat patruliavimas šitoje vietoje turėtų būti dažnesnis. O svarbiausia pilietiškumas. Pamatėt kad pralėkė dideliu greičiu, ir skambinat 112, nes pareigūnai sako, kad pas mus ramu ir viskas gerai. Jie žiūri pagal kreipimosi numeriu 112 statistiką“.

Vilma Alminienė pasiūlė: „Gulintys policininkai“ puikiai išspręstų šitą problemą“.

Jai pritarė Ina Brašiškienė: „Senai ten reikia kalnelių, skraido dauguma kaip užmiestyje. Juk gyvena ir šeimos su vaikais. Gali kada koks vaikas ir i gatvę išbėgti. Tikrai nespėtų sustoti“.

 Moteris palaikė ir Daiva Brazienė: „Žinoma reikia Kraštinėje gatvėje greičio apribojimo ženklų ir būtinai. Ten gyvenu šalia ir dažnai vaikštau. O mašinos kažkodėl nevažiuoja, o skraido ta gatve. Nereikia ir girtumo. Kitam užtenka durnumo“.

Svarstys

Pasak rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijai vadovaujančio Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Žirgulio, greičio ribojimo kalnelių bet kur nepastatysi, nes yra numatytas atstumas nuo gyvenamųjų namų.

„Dėl greičio ribojimo kalnelių dažnai neranda bendros kalbos ir patys gyventojai. Vieniem sjų jie yra reikalingi, tačiau kitiems trukdo per juos važiuojančių automobilių keliamas triukšmas“, – teigė komisijos pirmininkas.

A. Žirgulis žadėjo, jog šios gatvės saugaus eismo problemas gal aptars artimiausiame komisijos posėdyje.

„Reikalingi gyventojų parašyti nusiskundimai. Apie tai dažniau reikia informuoti ir policiją“, – aiškino jis.

Kuršėnų miesto seniūnijoje tvirtino, jog gyventojų skundų dėl eismo saugumo Kraštinėje gatvėje seniūnija skundų nėra gavusi.

Nėra skundų, nėra ir problemos.

Rimantas PETRAVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts