„Sveikatos popietė“ Tarptautinę Moters dieną   

Moteriškos pavasario šventės – Kovo 8-osios – proga, Šiaulių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kvietė visas moteris, sustoti ir pagalvoti ne tik apie kitus, bet ir apie save. Norint ir toliau džiuginti aplinkinius užkrečiama pavasarine nuotaika, entuziazmu ir grožiu, būtina pasirūpinti savo sveikata.

Moterys sužinojo ar prisiminė krūtų savityros būdus ir galėjo išmėginti praktiškai ant krūties modelio kaip atpažinti krūties vėžį tam tikrose stadijose. Nuolatinė savo krūtinių apžiūra, yra esminis, pirminis ir geriausias būdas aptikti ankstyvosios stadijos krūties vėžį.

Taip pat visos dalyvės galėjo pažiūrėti kaip atrodo gimdos kaklelio vėžio piktybinis navikas. Net 80 procentų moterų, sergančių ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis, galima išgydyti, jei liga būtų pastebėta laiku ir kuo anksčiau būtų pradėtas gydymas.

Moterys turėjo galimybę pasisvėrus sužinoti savo kūno masės indeksą, vidinių, poodinių riebalų ir skeletinių raumenų masės dalis, kūno tipą. Taip pat galėjo pasimatuoti kraujo spaudimą, hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą, specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu buvo galima pasitikrinti iškvepiamo anglies monoksido (CO) kiekį plaučiuose.

Visos moterys dalyvavo žaidime „Laimėk išmaniąją apyrankę“, kurio laimėtoja tapo Sonata Daukintienė. Nors išmanioji apyrankė buvo tik viena, tačiau nei viena neliko tuščiomis rankomis, kadangi visuomenės sveikatos specialistės kiekvienai dalyvei įteikė gėlę ir juodojo šokolado, kuris gerina smegenų ir širdies darbą.

Viktorija STRAZDINIENĖ

Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

Total
0
Dalinasi
Related Posts