Svarbiausi ir būtiniausi namų dekoravimo elementai: kuo užpildyti namų erdves?

Namai – mūsų tvirtovė. Kiekvienas kambarys ir erdvė atlieka savo funkciją, turi savo paskirtį, yra savaip svarbūs. Tačiau, norint, kad namuose būtų jauku, šiltą ir gerą būti, visada norėtųsi į juos sugrįžti, labai svarbu juos tinkamai dekoruoti. Pagrindiniai dekoro elementai ir dalys padeda tinkamai užpildyti namų erdves, suteikia jaukumo, šilumos ir padeda sukurti namuose bei pasirinktose erdvėse norimą atmosferą. Žinoma, dekoraciniai elementai atlieka ir tam tikras funkcijas. Tačiau, dekoracijų, namų puošybos ir pildymo elementų yra įvairiausių. Kurie iš jų yra svarbiausi ir būtiniausi sužinosite šiame straipsnyje. 

Užuolaidos 

Vienas iš svarbiausių ir būtiniausių namų dekoravimo elementų – užuolaidos. Jos puikiai papildo erdves, o svarbiausia – suteikia ne tik jaukumo, bet ir privatumo. Užuolaidos efektyviai uždengia langus, tad, padeda apsisaugoti nuo pašalinių, smalsių žvilgsnių, garantuodamos jaukumą. Taip pat, užuolaidos neleidžia labai įkaisti namams, kadangi, sustabdo dalį saulės spindulių. Kaip žinia, užuolaidos gali būti dieninės bei naktinės. Dieninės, dažniausiai, būna gana permatomos, šviesių spalvų ir atspalvių, todėl, suteikia privatumą, bet ir įleidžia pakankamai dienos šviesos. Tuo tarpu, naktinės užuolaidos, dažniausiai, būna gaminamos iš storesnės, neperšviečiamos medžiagos, kurios puikiai uždengia langus, nepraleidžia šviesos ir garantuoja privatumą vakarais. Užuolaidas turėtų būti pasirenkamos pagal namų interjerą, stilių, turimus poreikius. Vienos yra ilgos, kitos trumpos. Taip pat, vienos būna raštuotos, o kitos – visiškai lygios medžiagos. Užuolaidos gali būti ir virvelinė. Virvelinės užuolaidos yra sudarytos iš virvelių, dažniausiai yra naudojamos kaip dieninės. Negana to, jos gali būti  naudojamos ne tik langams uždengti, bet ir kaip priemonė erdvėms atskirti. Naudinga užuolaidas derinti prie namuose vyraujančio interjero, o taip pat, svarbu, kad jos, dieninės ir naktinės, derėtų tarpusavyje. 

Veidrodžiai 

Puikus ir naudingas namų dekoro elementas – veidrodžiai. Jie puikiai ir stilingai užpildo erdves, o taip pat, atlieka ir praktišką funkciją. Veidrodis leis matyti save, apžiūrėti savo aprangą, išvaizdą. Teigiama, kad veidrodis namams suteikia pilnumo, o taip pat, gali suteikti ir didesnės erdvės pojūtį. Veidrodžiai gali būti įvairių tipų ir formų, o ką jau kalbėti apie dydžius. Galima rasti tiek pakabinamų, tiek pastatomų veidrodžių. Taip pat, jie gali būti apvalūs, stačiakampiai, kvadratiniai. Vieni būna su rėmu, kiti be jo, o tinkamo pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, koks stilius vyrauja namuose. Teigiama, kad klasikinį dizainą, stilių turinčiuose namuose labiausiai turėtų tikti veidrodžiai su rėmais. Berėmiai, tuo tarpu, labiau tinka moderniam, industriniam stiliui. Reikėtų nepamiršti pasirinkti ir tinkamo dydžio. Jis turėtų būti pasirenkamas pagal laisvos vietos dydį. Jei erdvė maža, geriausia rinktis pakabinamus veidrodžius, kurie neužima daug vietos. Didelėms erdvėms puikiai tinka tiek pakabinami, tiek pastatomi, įvairaus dydžio veidrodžiai. 

Kilimai 

Kilimas – vienas iš būtiniausių ir svarbiausių namų dekoravimo elementų. Kilimai suteikia erdvėms jaukumo, šilumos. Negana to, jie gali sumažinti aidą namuose, suteikia minkštą ir šiltą pagrindą kojoms. Kilimai būna įvairiausi ir gali būti skirti naudojimui skirtinguose kambariuose. Vonios kilimėliai sugeria drėgmę ir suteikia ne slidų pagrindą lipant iš vonios ar dušo. Durų kilimėliai yra dedami prie namų išėjimo durų ir padeda į namus neprinešti tiek daug nešvarumo. Taip pat, kilimai yra naudojami prieškambariuose, svetainėse, miegamuosiuose. Jie gali būti skirtingų formų, dydžių, spalvų. Taip pat, yra gaminami ir iš skirtingų medžiagų. Geriausia dalis yra ta, kad tinkamai pasirinktas kilimas gali tapti pagrindiniu namų interjero akcentu, sujungiančiu ir papildančiu bendrą namų stilių. Ryškūs kilimai suteiks namams daugiau gyvybės, ryškumo ir spalvingumo. Tuo tarpu, švelnių, neutralių spalvų kilimai puikiai derės prie praktiškai bet kokio namų stiliaus. Naudinga paminėti, kad kilimo dydis turėtų būti pasirenkamas pagal erdvės dydį. Jis negali būti nei per mažas, nei per didelis. Taip pat, svarbu paminėti, kad tiems, kurie susiduria su alergijomis, kilimų vertėtų vengti. Itin platų kilimų pasirinkimą galite rasti varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/grindu-kilimai-kilimeliai/

Tai tik keli, pagrindiniai namų dekoravimo elementai, kurie padeda papildyti namų erdves stilingai ir praktiškai. Varle.lt internetinėje parduotuvėje rasite daug ir įvairių prekių, kurios padės tinkamai dekoruoti ir papildyti namus. Čia visada žemos kainos!

Total
0
Dalinasi
Related Posts