Į Kužių seniūnijos kultūros renginių salę rinkosi kužiškiai, projekto „Pasiryžk pokyčiams“ dalyviai.
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė trumpai apžvelgė jau buvusias projekto veiklas: kelionę į Japonišką sodą ( Klaipėdos rajonas, Darbėnai), sutikimą su psichologu Andriumi Kaluginu ir finansininku Gitanu Nausėda, terapinius edukacinius užsiėmimus, kuriuos vedė iliuzionistas Jonas Ziemelis ir edukatorė Roberta Rasikienė.
Bibliotekininkė Rita Bielskienė cituodama Mildos Le mintis iš knygos ,,Moters dienoraštis“, kvietė ramiai atsisveikinti su tuo kas buvo, tvarkingai sudedant prisiminimus ir žvelgti į ateitį su noru gyventi kitaip.
Kitaip gyventi kvietė ir šios popietės viešnia iš Vilniaus, žurnalistė, rašanti kultūros, psichologijos, sveikatos ir grožio temomis, žurnalų ,,Tavo vaikas“, ,,Vyras ir moteris“ įkūrėja, knygų „Pasivaikščiojimai su Larisa Kalpokaite“, „Nerimo akmuo“, „Raganų klubas“, „Ilgaamžiškumo paslaptys“ autorė Meilė Jančorienė-Rinkevičiūtė. Rašytoja susitikimą pradėjo trumpai papasakodama apie save. Ji kužiškius supažindino su naujausia savo knyga „Ilgaamžiškumo paslaptys“. Knygos autorė visaverčio ir ilgo gyvenimo paslaptis atskleisti ėmėsi kartu su garsiausiais Lietuvos gydytojais, alternatyviosios medicinos atstovais, psichikos sveikatos specialistais. M. Jančorienė-Rinkevičiūtė teigė: „Žmogaus gyvenimas – lyg trumpas, šviesus ir šiltas saulės blyksnis. Kad ir kiek metų gyventum, jų vis tiek per mažai. Visų laikų išminčiai ieškojo būdų, kaip pratęsti žmogaus amžių, bet stebuklingo gyvybės eliksyro taip ir nerado… Vis dėlto žmogaus gyvenimo trukmė kinta. Gyvename kur kas ilgiau nei mūsų seneliai ar proseneliai. Tačiau gyventi norisi ne tik ilgai, bet ir aktyviai, energingai, sveikai. Ar įmanoma patiems pratęsti savo gyvenimą ir net pagerinti jo kokybę? Juk biologinio laikrodžio teorija teigia, kad gyvensime tiek, kiek užprogramuota mūsų genuose… Pasak naujausių mokslo tyrimų ir įvairių sričių specialistų, genai reaguoja į mūsų gyvenimo būdo pokyčius, tad atsakymas – tikrai įmanoma!“
Rašytoja negailėjo patarimų kaip išsaugoti jaunatviškumą, kaip svarbu kuo daugiau judėti ir kaip išmokti gyventi čia ir dabar.
Popietės dalyviai išėjo praturtėję žiniomis ir patyrę bendravimo džiaugsmą, o M. Jančorienės-Rinkevičiūtės knyga „Ilgaamžiškumo paslaptys“ padovanota Kužių bibliotekai, lauks savo skaitytojų.
Projektą „Pasiryžk pokyčiams“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir remia Šiaulių rajono savivaldybė. Projekto tikslas: Kužių miestelio ir aplinkinių vietovių vienišų žmonių įtraukimas į meno terapines ir savęs pažinimo veiklas puoselėjant gerus tarpusavio santykius, atsikratant įvairių baimių ir stereotipų.
Nijolė VIKTORAVIČIENĖ
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė