Susitikimas su kraštiečiu dailininku   

Ruduo – susitikimų ir netikėtų atradimų metas. Praėjusio šeštadienio pavakarę gilaitiškiai ir svečiai skubėjo į Kultūros centro Gilaičių filialo salę susitikti su savo žemiečiu, tapytoju profesoriumi Antanu Visockiu, menotyrininku profesoriumi Vyteniu Rimkumi bei nemažu būriu jų šeimos artimųjų.

Ir ne vien ėjo vedini smalsumo, o norėdami pasidžiaugti gerbiamo dailininko, jo žmonos Aldonos ir dukros Viktorijos eksponuojamų tapybos darbų paroda „Gyvenimo portretas“.

Parodos lankytojus sužavėjo nuostabūs šios šeimos tapybos darbai, atlikti akvarele, portretai, kuriuose įamžinti dailininkų tėvai, žymūs tautos žmonės. Vienas jų – rašytojos Ievos Simonaitytės portretas buvo padovanotas Gilaičių bibliotekai.

Tapytojas A. Visockis susitikime su žemiečiais džiaugėsi galėdamas vėl atrasti tėviškę, aplankyti gimtąsias vietas, prisiminimais pasidalinti su vietos žmonėmis, pristatyti savo kūrybos darbus, kurie eksponuojami plačiame pasaulyje. Susitikimo metu gimė puiki idėja – Gilaičiuose surengti dailininkų plenerą. Šiai idėjai pritarė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė ir bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė.

Gerbiamus svečius sveikino ir surengta paroda džiaugėsi Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, dailininko A. Visockio gimtojo Džuikių kaimo gyventoja ir giminaitė, Kužių gimnazijos istorijos mokytoja Violeta Laurutienė, bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė. Padėką ir juodos duonos kepalėlį tapytojui įteikė Kultūros centro Gilaičių filialo renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė. Viešosios bibliotekos dovanėles – atvirukų bloknotą „Lietuva mano atviruke“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, knygas „Vyrai Gedimino kalne“ ir „Zigmo Gėlės namai“ su gražiausiais palinkėjimais perdavė Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė Rita Bielskienė.

Susitikimo dalyviams profesionalius kūrinius, skambias dainas skyrė Kultūros centro muzikos grupė „Tykiai“ (vadovas Alvaidas Bernotas).

Rita BIELSKIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts