Susisiekimo ministro patarėjas apie Šiaulių rajono kelių problemas: „Spręsim“

Lapkričio 5 d. rytą į Šiaulių rajono savivaldybę susitikti su rajono mero Antanu Bezaru bei administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu atvyko Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ministro patarėjas Jaroslav Kaminski.

Svečią nustebino Savivaldybės vadovų įvardintos esminės problemos, kodėl vis neįstengiama įrengti saugumo priemonių Kuršėnuose esančioje pavojingoje perėjoje, kur per nepilnus metus žuvo du žmonės, taip pat ir tai, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija nesugeba rasti rangovų keliams asfaltuoti, rekonstruoti.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ministro patarėjo Jaroslav Kaminski klausė apie skaudžiausią šiuo metu Šiaulių rajono aktualiją – Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos priklausančiame magistraliniame kelyje A11 Šiauliai – Palanga 26,032 kilometre, Kuršėnuose, esančią pavojingą perėją.

„Kodėl jokios reakcijos iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos nei į rajono savivaldybės, nei į gyventojų prašymus įrengti saugumo priemones, nors per nepilnus metus nesaugioje perėjoje jau žuvo du žmonės?! Kodėl vietoj konkrečių darbų, kurie kelių specialistams nėra labai sudėtingi, mes sulaukiame demagogijos – žiūrėsim, spręsim?..“, – klausė meras Antanas Bezaras.

Susitikime dalyvavęs Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis priminė ministro patarėjui Jaroslav Kaminski apie Lietuvos automobilių kelių direkcijos raštą, kuriame buvo numatyta minėtos perėjos magistraliniame kelyje rekonstrukcija įrengiant saugumo priemones per 2018-2019 metus.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis nustebino ministro patarėją Jaroslav Kaminski pateikdami faktus, kad pastaruoju metu Lietuvos automobilių kelių direkcijai nepavyko rasti rangovų nė vienam iš šešių į 2018-2020 metų žvyruotų kelių asfaltavimo programą įtrauktam Šiaulių rajono keliui asfaltuoti. „Kitose savivaldybėse Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojami darbai keliuose vyksta, o Šiaulių rajone – ne. Kodėl?“, – stebėjosi meras Antanas Bezaras.

Savivaldybės vadovai įrodė svečiui, kad pačios Šiaulių rajono savivaldybės skelbiami rangovų konkursai įvyksta ir darbai rajono keliuose vyksta. Šiaulių rajono savivaldybės vadovai pateikė pavyzdžių, kad, pavyzdžiui, pagal pačios savivaldybės organizuotą konkursą jau baigiamas rekonstruoti kelias į Aukštrakių sąvartyną ir įmonę „Toksika“, kai darbų sąmata yra apie pusę milijono eurų. Administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio teigimu, rajono savivaldybei pavyko konkursų metu parinkti šešis rangovus net ir tada, kai darbų vertė nemaža – apie 2,7 milijono eurų, o Lietuvos automobilių kelių direkcijai nepavyko rasti nė vieno rangovo.

Ministro patarėjas Jaroslav Kaminski, išklausęs Šiaulių rajono problemas, tikino: „Spręsim“. Svečias teigė, jog jau įvyko susitikimai dėl kelių su dalimi Šiaulių apskrities savivaldybių vadovų, dar planuojama aplankyti Kelmės ir Akmenės rajonų savivaldybes bei inicijuoti susitikimą šiuo klausimu Šiaulių regiono plėtros taryboje.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts