Karštos diskusijos dėl pastatų Gruzdžiuose likimo  

Gruzdžių miestelio gyventojai, atvykę į Šiaulių rajono savivaldybę, kalbėjosi su savivaldybės vadovais dėl Gruzdžiuose, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje 1, esančių pastatų nugriovimo.

Gruzdiškiai dėl šių pastatų nugriovimo yra susiskirstę į dvi grupes. Viena grupė, kuri kovoja, kad būtų išsaugoti pastatai, kita, kurie nori, kad pastatai ,,vaiduokliai“ būtų nugriauti ir toje vietoje būtų įrengtas gražus skveras.

Meras Antanas Bezaras apgailestavo, kad tenka priimti dvi susipriešinusias gruzdiškių stovyklas. Jo teigimu, visi investavimo sprendimai Gruzdžių miestelyje buvo priimti tik atsižvelgiant į visuomenės nuomonę. Sprendžiant  Gruzdžių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiško atnaujinimo klausimą, buvo nutarta rekonstruoti šaligatvį, atnaujinti apšvietimą  S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje  ir pašalinti aplinką darkančius pastatus S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje Nr. 1, Gruzdžių miestelyje.

Meras kalbėjo, jog savivaldybės taryboje buvo svarstomas šių pastatų įsigijimas iš savininkės dėl jų nugriovimo. Pritarus tarybai šie pastatai buvo nupirkti, planuojant juos nugriauti.

Gruzdžių gyventojas Vidmantas Adomaitis pateikė argumentus kodėl pastatai neturi būti griaunami. Jo manymu, nugriovus pastatus aikštė prarastų autentiškumą, pastatai gali pasitarnauti bendruomenės poreikiams.

Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkės Deimantės Radžvilės teigimu sankryža, kurios kampe stovi minėtas pastatas, nėra saugi, nes apsunkina matomumą, trukdo eismui, pastatas darko miestelio vaizdą, kyla gaisro grėsmė.

Raimundas Jakutis teigė, kad šiuose pastatuose jis su Romaldu Adeikiu buvo įkūrę parduotuvę, bet, jo manymu, šių pastatų nebeverta rekonstruoti, juos reikia griauti ir įrengti skverelį, kuris iš S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atvertų nuostabų bažnyčios vaizdą.  Jis pateikė vizualinę medžiagą, kurioje matoma, kaip šie pastatai atrodo šiandien.

Gruzdžių gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas apgailestavo, jog ne mažiau penkis kartus buvo priimtas sprendimas pastatus griauti, tačiau tie gyventojai, kurie priešinasi tam, silpnina gyventojų bendruomeniškumą.

Į gruzdiškio V. Adomaičio klausimą, ar jų nenoras, kad pastatai būtų nugriauti gali sustabdyti projekto eigą, Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis teigė, kad projektas šiuo metu yra tikslinamas, minimi pastatai yra išimti projekto, skubiai ruošiama patikslinta paraiška ES paramai gauti.

Savivaldybės vadovai išsakė norą, kad norėtų, jog susipriešinusios pusės susitaikytų, o savivaldybė dės visas pastangas, kad būtų gautas finansavimas Gruzdžių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškam atnaujinimui.

Aušrinė DUBAUSKIENĖ
Mero padėjėja
Aušrinės DUBAUSKIENĖS nuotr.

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts