Sugyventinių konfliktai Pakapės kaime baigėsi teisme

Smurto naudojimas tarp išgeriančių sugyventinių – itin dažnas. Dėl dar vieno tipiško smurto atvejo 2021 m. lapkričio 24 d. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Ilona Jakubėnienė priėmė nuosprendį Šiaulių rajono, Pakapės kaimo gyventojo Rimanto L. atžvilgiu. Sudirgęs dėl neva nesutvarkytų namų ar neišvirto valgio jis savo sugyventinei Emilijai (vardas yra pakeistas) sudavė kumščiu į nosį, spyrė į krūtinę bei paleido metalinį šuns dubenėlį, kuris moteriai sužalojo smakrą.

Pagalbą kvietėsi SMS žinutėmis

Šių metų spalio 21 d. popietę Emilija į Bendrąjį pagalbos centrą numeriu 112 kreipėsi SMS žinute. Ji vėliau teismui pasakojo, kad bijojo skambinti, nes šalia buvo girtas sugyventinis. Į žinutę pagalbos centro darbuotojai atrašė bei paklausė, kokia pagalba reikalinga. Moteris apie įvykio aplinkybes papasakojo žinutėmis.

Susitaikymas buvo trumpas

Pasak Emilijos, būdamas blaivus, Rimantas nėra agresyvus, tačiau išgėręs nebesivaldo. Paskutinis užfiksuotas smurto atvejis buvo prieš praeitas Kalėdas. Jis dėl smurto prieš tą pačią moterį jau buvo teistas ir atlikinėjo laisvės atėmimo bausmę. Kai vyras grįžo iš laisvės atėmimo vietos, sugyventiniai susitaikė, nes, kaip sakė Emilija, ji neturėjo, kur gyventi. Deja, netrukus vyriškis vėl ėmė smurtauti. Paskutiniu metu, prieš smurto protrūkį, Rimantas L. savo sugyventinę psichologiškai terorizavo maždaug pusmetį.

Kautynės kaip reikiant

Dėl ko kilo konfliktas, sugyventiniai nurodo skirtingai. Pasak Rimanto L., jis buvo  nepatenkintas, kad jo moteris nesitvarkė, reikalavo rūkyti ir valgyti. Moteris sakė kitaip – esą nuo ryto sugyventinis gėrė, vėliau tapo irzlus ir ėmė priekaištauti dėl jam nepatinkančio valgio. Jis bandė pats gamintis virtinius, tačiau nepavyko ir netrukus pakapiškis moteriai kumščiu smogė į veidą. Nuo smūgio netgi iškrito danties protezas. Kadangi Emilija pasiėmė telefoną ir rengėsi skambinti į policiją, sugyventinis, norėdamas jį išmušti iš rankų, moteriai spyrė ir pataikė į krūtinę. Emilija  pasiėmė tuščią degtinės butelį ir pagrasino, kad jeigu vyras dar kartą trenks, gaus iš butelio. Tada Rimantas L. paėmė metalinį šunų maisto dubenėlį ir metė į sugyventinę, pataikydamas į smakrą.

Keliai išsiskyrė

Emilija yra registruota Užimtumo tarnyboje kaip bedarbė. Kadangi ji kurį laiką su smurtaujančiu sugyventiniu leido laiką dėl to, kad neturėjo, kur gyventi, moteris ėmėsi spręsti problemą ir kreipėsi į seniūniją. Jai buvo suteiktas laikinas būstas. Moteris sakė, kad Rimantui L. tikrai neatleis ir pas jį  nebegrįš.

Prašė neuždaryti į kalėjimą

Rimantas L. atsiprašė nukentėjusiosios ir priekaištavo, kam ji kvietėsi pagalbą – esą ryte būtų išsiaiškinę. Vyras sutinka, kad būtų nubaustas, tačiau prašė neskirti laisvės atėmimo bausmės, nes kalėjime neišvers – yra širdininkas, po infarkto, nuolat vartoja vaistus. Jis prašė teismo skirti baudą.

Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas, skirti įpareigojimai

Deja, teismas baudos neskyrė. Rimantui L. iš Pakapės kaimo buvo skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas 1 metams ir 6 mėnesiams. Šiuo laikotarpiu vyras bus prižiūrimas Probacijos tarnybos. Be to, Rimantas L. įpareigotasper bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nesilankyti bei nebendrauti pas nukentėjusiąją, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (tame tarpe ir alkoholio). 2021 m. lapkričio 24 d. priimtas nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. Ar pavyks šiam vyrui pakeisti gyvenimo būdą ir vėl nepakliūti į laisvės atėmimo vietą, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts