Gilvyčiuose paminėtas Lietuvos valstybės 100-metis 

Lietuvos valstybės 100-metis Gilvyčių mokykloje paminėtas renginių gausa.

Popietė, skirta šimtmečiui

Šventės išvakarėse Gilvyčių mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, kiti bendruomenės nariai rinkosi į popietę Žinutė Lietuvai ir pasauliui „Aš esu Lietuvos pilietis ir man gera čia gyventi, nes …“. Šventinę popietę pradėjo tautiniais rūbais pasipuošusi pradinių klasių mokytoja Irena Toleikienė ir ikimokyklinės-priešmokyklinės grupės vaikai, apsirengę stilizuotais tautiniais kostiumais. Juos dovanojo labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Irenos ir Kęstučio Toleikių šeima mokyklai padovanojo įrėmintą Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopiją.

Šios popietės tikslas – prisiminti istoriją, kodėl reikėjo atkurti Lietuvos Valstybę, ir kaip tai vyko. Pradinių klasių mokiniai (mokytoja Ingrida Strelkauskienė) posmais, kuriuos sudarė 100 eilučių, kalbėjo apie Lietuvą. Mokytojos Jolantos Pukėnienės paruošti mokiniai atliko dainas apie Lietuvą, Tėvynę. Mokytoja I. Toleikienė pristatė100 nuotraukų iš Gilvyčių aplinkos vaizdų. Nuotraukas siuntė mokytojai, mokiniai.

Lietuvos šimtmečiui buvo skirtos ir smiginio varžybos, kurias organizavo kūno kultūros mokytojas Ramutis Navickas, o jose varžėsi vyresnių ir jaunesnių klasių mokiniai.

Apdovanoti mokiniai, dalyvavę edukaciniuose konkursuose „Olympis 2017“ – „Rudens sesija“. Šiuose konkursuose dalyvavo 9 mokiniai, kurie pelnė 1 medalį, 17 diplomų ir 9 padėkas. Juos ruošė 6 mokytojai.

Renginių gausa

Vasario mėnesį vyko ir kiti renginiai, skirti Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Mokytoja Rasa Mazaliauskaitė su 6 ir 7 klasių mokiniais per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas diskutavo apie Lietuvos istoriją: aptarė istorinį kontekstą, analizavo publicistinius, dokumentikos, grožinius tekstus, kalbėjo apie asmenybes, kūrusias ir tebekuriančias Lietuvą. 5–10 klasių mokiniai rašė žinutę Lietuvai ir pasauliui „Aš esu Lietuvos pilietis ir man gera čia gyventi, nes …“. Šios žinutės buvo panaudotos apipavidalinant mokyklos erdvę. Istorijos mokytojas Alfredas Milaknis, matematikos mokytojos Rūta Ablingienė ir Irena Slavinskienė organizavo viktorinas. Bibliotekininkė Roma Rimeikienė parengė virtualią viktoriną „Lietuva istorijos vingiuose“ naudodama  IT „Kahoot“ programą. Ši viktorina buvo įdomi tuo, kad mokiniai atliko užduotis sėdėdami prie kompiuterių, turėjo galimybę virtualiai visą viktorinos eigą stebėti patys, iškart matė rezultatą.

Gilvytiškiai dalyvavo ne tik savo mokyklos, bet ir kitų Šiaulių rajono mokyklų organizuotuose renginiuose: dešimtokai kartu su geografijos mokytoja Laima Kairyte vyko į Meškuičių gimnaziją pasitikrinti ir praplėsti žinias rajoninėje olimpiadoje „Mes – Lietuva“; ketvirtokai su anglų kalbos mokytoja Jūrate Banevičiene dalyvavo Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos organizuojamoje regioninėje 2–4 klasių mokinių anglų kalbos konferencijoje „It is me. I’m from Lithuania“ pristatydami pranešimą „We’re from Gilvyčiai and we’re happy here!“

Renginiai bus organizuojami ir po atostogų, ruošiantis minėti Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Irena SLAVINSKIENĖ
Gilvyčių mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui

Total
0
Dalinasi
Related Posts