Su ministru apie aktualias aplinkosaugines problemas 

Mūsų rajono savivaldybėje lankėsi Aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Susitikime vyko diskusija dėl įvairių aktualių aplinkosauginių klausimų.

Rajono meras Antanas Bezaras pažymėjo, jog savivaldybė stengiasi įveikti tas problemas, kurios kyla vandentvarkoje, aplinkos apsaugos srityse. Tos problemos yra aptariamos ir sprendžiamos ne tik rajono Tarybos posėdžiuose, regioniniame lygyje, bet ir pasitelkiama Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupė.

UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Budrys pasidžiaugė, kad iš po vieno susitikimo su Seimo nariais, atsiskaitymai elektroninėje sistemoje pajudėjo.

UAB „Pakruojo komunalininkas“ direktorius Stasys Lembutis išsakė problemas su rūšiavimu ir atsiskaitymu. Vienintelis rūšiuotojas regione yra UAB „Ecoservice projektai‘. Jie laimi mišrių komunalinių atliekų surinkimo konkursus, nes pasiūlo iki 30 procentų mažesnę kainą, tačiau vėliau ženkliai padidina paslaugos kainą, taip dengdami savo nuostolius.

UAB „Pakruojo komunalininkas“ direktorius Stasys Lembutis įvardijo ir kitą problemą – pakuočių surinkimo organizacijų nestabilumą. Jos yra viešosios įstaigos, nemokios, neturi nekilnojamojo turto, tad, esant reikalui, nieko nebūtų galima iš jų prisiteisti.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė pasiteiravo ministro – kaip elgtis nustatant rinkliavą objektams, kurie yra įtraukti į nekilnojamojo turto sąrašą?

Ministras Kęstutis Navickas atsakė, kad kainodara yra palikta spręsti savivaldai. Pastoviosios rinkliavos dalies kainodarą žadama perduoti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, o kintamosios rinkliavos už komunalines atliekas dalies nustatymą paliekama spręsti pačioms savivaldybėms.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pažymėjo, jog savivaldybei geriau būtų, jei būtų grąžintas vidaus sandorių įstatymas.

„Sistema pastoviai keičiasi, didėja atliekų kiekiai. Mes kažkiek investuojame į savo įmonę, bet pagal viešojo pirkimo įstatymą, kas trys metai keičiasi atliekų vežėjas ir nėra žinoma iš anksto kas laimės konkursą, tad savivaldybei dingsta stimulas kažką investuoti, modernizuoti“, – teigė Gipoldas Karklelis.

Jis paprašė ministro padiskutuoti su Seimo politikais, Viešųjų pirkimų tarnyba, Konkurencijos tarnyba ir įrodyti, kad vidaus sandoriai yra reikalingi.

Ministras K. Navickas, reziumuodamas susitikime išgirstas nuomones, pažymėjo, jog išgirdo ką sako „smulkieji“ komunalinių atliekų tvarkytojai ir reikia pagalvoti kaip spręsti susikaupusias problemas.

„Kita aktualija yra nuotekų tvarkymas. Gyventojų prisijungimo prie nuotekų sistemos prievolės įstatymas dabar yra svarstomas Seime. Reikia spręsti žiedinių savivaldybių nuotekų ir vandens sistemų klausimus, kurie yra labai svarbūs gyventojams“, – kalbėjo ministras Kęstutis Navickas.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts