Su jubiliejumi pasveikintas pirmasis rajono Garbės pilietis

Sausio 17-ąją 90 metų sukako pirmajam Šiaulių rajono Garbės piliečiui, profesoriui Vyteniui Rimkui. Jį pasveikinti ir padėkoti už darbus Lietuvai, Šiaulių rajonui atvyko Seimo nariai, rajono vadovai. Svečių „Ilgiausių metų!“ skambėjo profesoriui ir šeimai jo namuose Šiauliuose.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys Stasys Tumėnas, Seimo narės padėjėja, rajono Tarybos narė Ada Grakauskienė pasveikino garbųjį jubiliatą ir padėkojo už jo darbus Lietuvai, už reikšmingą kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Jubiliatui įteiktas Vyčio ženklelis, asmeninės Seimo narių dovanos. Ada Grakauskienė įteikė jubiliatui Šiaulių rajoną garsinantį skanėstą – „Kuršėnų vyniotinį“.

Rajono meras Antanas Bezaras apjuosė jubiliatą tautine jubiliejine juosta, sakydamas, kad Vytenis Rimkus – it plačiašakis, giliai ir tvirtai šaknis į Lietuvos žemę įleidęs ąžuolas, po kurio iškilių šakų vainiku telpa visa Lietuva. Padėkota už reikšmingus mokslo, švietimo ir kultūros, dailės ir tautodailės, literatūros, leidybos darbus, už indėlį į Lietuvos muziejininkystės, kraštotyros veiklą, už išugdytas iškilias asmenybes. Visų Šiaulių rajono žmonių vardu meras Antanas Bezaras padėkojo profesoriui už jo prasmingus darbus Lietuvos valstybei ir Šiaulių rajonui.

Puokštę gėlių meras Antanas Bezaras įteikė Česlavai Rimkienei, sakydamas, kad jų šeima yra sutarimo, pasiaukojimo, pagarbos ir pagalbos vienas kitam pavyzdys. Svečius pasitikusi jauniausioji Rimkų dukra Janina Budrienė pakvietė prie arbatos puodelio.

Pašnekesys sukosi apie Lietuvą, apie jos žmones, lietuvių tautą, kuri – blaškyta, tremta, okupuota vis tik sugebėjo išlikti gyvybinga. Kalbėta apie Šiaulių rajoną, regioninę politiką, Lietuvos Seimą ir politinę kultūrą.

Prisiminta Vytenio Rimkaus biografija – patys skaudžiausi momentai ir patys šviesiausi. Iš atminties profesoriui jau niekada neišblės teismo nuosprendis jam – mirties bausmė, vėliau pakeista į 25 metus lagerio, jau niekada neišblės vagonų, vežusių jo šeimą, artimuosius į Sibiro tremtį dundesys.

Kalbėta apie tai, kad Vytenis Rimkus ir jo kartos inteligentija yra tie žmonės, kurie daug davė Lietuvai nieko iš jos nereikalaudami, kurie ją kūrė, stiprino ir visada tikėjo jos nepriklausomybe. Prisiminti profesoriaus Vytenio Rimkaus mokslo darbai, kūrybinė veikla. Prisiminti jo garbingiausi apdovanojimai, premijos, taip pat diena, kai švenčiant Lietuvos 100-metį – 2018 metų vasario 16-ąją jam buvo suteiktas Šiaulių rajono Garbės piliečio vardas.

Rita ŽADEIKYTĖ rajono mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts