Spalio 25-ąją – nemokamos teisinės konsultacijos telefonu

Šiaulių apylinkės teismas LR Konstitucijos ir Europos teisės dieną tradiciškai organizuoja nemokamas teisines konsultacijas. Šiemet spalio 25-ąją (pirmadienį) nuo 9-os iki 16-os valandos (pietų pertrauka 12.00–13.00) teisėjų padėjėjai gyventojus konsultuos telefonu (8 41) 201 036. Konsultacijos laikas – iki 15 min. 

Šešiuose teismo rūmuose (Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių) gyventojų skambučių lauks teismo teisėjų padėjėjai. Iš anksto registruotis nereikia, o tiesiog skambinti Šiaulių apylinkės teismo nurodytu telefonu, kuris skelbiamas ir interneto tinklalapyje (siauliu.teismai.lt), naujienų skiltyje ir bėgančioje eilutėje.

Jau antrus metus nemokamos teisinės konsultacijos vyksta telefonu. Tokia praktika, esant sudėtingai epidemiologinei situacijai, pasiteisino. Teisėjų padėjėjai tikisi, kad gyventojai bus kantrūs ir aktyvūs: skambins, teirausis, o jei visi teisininkai tuo metu konsultuos, paskambins vėliau.

Kadangi vienai konsultacijai skirta 15 minučių, gyventojų prašome pasistengti aiškiai suformuluoti klausimus.

2020 m. pakonsultuota telefonu buvo 40 gyventojų, 2019 m. į teismą kreipėsi 60 gyventojų, 2018 m. – 62. Žmonės teisininkų klausė dėl santuokos nutraukimo, turto padalijimo, vaikų išlaikymo, smurto artimoje aplinkoje, dėl nekilnojamojo turto paveldėjimo, pardavimo, nekilnojamojo turto pirkimo, našlaičių pensijos skyrimo, kaimynų triukšmo, daugiabučių namų bendro naudojimo objektų ir t. t.

LR Konstitucijos ir Europos teisės dieną nemokamos teisinės konsultacijos Lietuvos teismuose vyks jau šeštąjį kartą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Total
0
Dalinasi
Related Posts