Sodininkų problemos dėl gatvių ir kelių – įstatymų, o ne Savivaldybės galioje 


Trečiadienį rajono Savivaldybėje lankėsi Lietuvos sodininkų draugijos pirmininkas Romasis Vaitekūnas ir Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos valdybos narys Valdimaras Guzaitis.

Sodininkų problemas išklausė rajono meras Antanas Bezaras, mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė bei kompetentingi Savivaldybės specialistai – Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė ir Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis.

Asocijuotų sodininkų bendrijų atstovai teigė, kad iš Kelių priežiūros ir plėtros programos sodininkų bendrijų keliams, gatvėms numatoma skirti lėšų, o maždaug pusšimčiui Lietuvos sodininkų bendrijų dalis pinigų jau net ir skirta. Akcentuota, kad prie tokių projektų maždaug 30 procentų lėšų turi prisidėti ir savivaldybės.

Svečiai akcentavo, kad žmonės keliasi nuolat gyventi į sodus, o infrastruktūra – keliai, gatvės yra nusidėvėję. Diskusijos su svečiais metu akcentuota, kad sodų keliai, gatvės nepriklauso savivaldybėms, todėl savivaldybės negali nei valstybės prašyti pinigų – kreiptis dėl projektų finansavimo, nei pačios tam skirti biudžeto lėšų. Priminta, kad didžioji dauguma sodų gatvių ir kelių neatitinka net ir kelio apibrėžimo, nes yra per siauri. Diskutuota apie tai, kad didžiulius pinigus kainuos vien gatvių kadastriniai matavimai jau nekalbant apie sodų gatvių ir kelių rekonstrukciją, asfaltavimą.

Rajono Savivaldybės inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Žolinės atlaidai Šakynoje

Šakynoje švęsti tradiciniai Žolinės atlaidai, vyko edukacijos, atidengtas koplytstulpis. Šventė Šakynoje prasidėjo penktadienį. Šakynos bibliotekininkė Z. Keturakytė edukaciniame…