Kraštinė gatvė tampa „ralio“ vieta

Kraštinėje gatvėje Kuršėnuose gyvenantys žmonės jau ne vienerius metus vargsta nuo „kelių erelių“ keliamo triukšmo ir baimės pakliūti po tokio „ralio“ mėgėjo automobilio ratais. Dabar prie jų prisidėjo ir motociklininkai. Nei iš seniūnijos, nei iš savivaldybės, nei iš policijos gyventojai pagalbos iki šiol nesulaukė.

Pagalbos šauksmas

Į redakciją paskambinę Kraštinėje gatvėje gyvenantys žmonės (pavardės redakcijai žinomos – redakcijos pastaba) pasiguodė, kad greičio mėgėjai paskutinėmis dienomis tiesiog peržengė visas ribas.

„Mūsų vargai su didžiuliu greičiu lekiančiais automobiliais nesibaigia. Dauguma vairuotojų net nekreipia dėmesio, kad tai miesto gatvė ir joje galima važiuoti ne daugiau 50 kilometrų per valandą. Kaip įsibėgėja nuo Užmiesčio gatvės, taip taip ir pralekia 100 kilometrų greičiu. Dabar prie jų prisijungė ir motociklininkai. „Britvos“, keldamos triukšmą, pralekia tokiu greičiu, kad net numerių negali pastebėti. Keletą kartų jaunimėlis pabandė surengti net greičio lenktynes. Teko skambinti policijai, tačiau šiems atvažiavus, „lenktynininkus“ kaip vėjas nupūtė“, – pasakojo skambinusi moteris.

Dar vienas Kraštine pavadintos gatvės gyventojas teigė, jog yra tekę matyti, kaip didžiuliu greičiu nuo Vytauto gatvės lekiantis automobilis vos nekliudė iš Rūtų gatvės išvažiavusios dviratininkės.

„Gerai, kad dviratininkė spėjo sustoti, o vairuotojas pasukti automobilį į priešingą eismo juostą. Buvo vos per plauką nuo tragedijos. Policija giriasi kovojanti su greičio mėgėjais, neteisėtų automobilių traukos lenktynių dalyviais, o susitvarkyti su visą gatvę terorizuojančiais greičio mėgėjais nesugeba. Negi nėra galimybės gatvėje pastatyti „trikojį“? Nereikėtų nei greičio ribojimo kalnelių ar budinčių policijos ekipažų. Vieną kitą „erelį“ nubaustų, kiti truputį aprimtų, nes žinotų, jog gali pakliūti“, – aiškino vyriškis.

Dar keletas skambinusiųjų piktinosi motociklininkais.

„Atšilus orams, prie automobilių prisidėjo ir motociklai. Kai dieną kaukdami pravažiuoja dar nėra taip pikta, bet kai nuo variklio griausmo aidi pusė Kuršėnų vakarais ar naktį – peržengia visas ribas“, – sakė skambinusieji.

„Po kovo pradžioje įvykusios avarijos, kai neblaivus „erelis“ nuskynė stulpą, baisu net vaikus išleisti į gatvę. Ką gali žinoti, kas atsitiks. Jeigu koks nors greičio mėgėjas nesuvaldys automobilio ir šis užlėks ant šaligatvio ar į gatvę iš kiemo netikėtai išbėgs vaikas. Gal reikėtų policijai imtis kokių nors priemonių, kad greičio mėgėjus atbaidytų nuo lakstymo gatve“, – sakė skambinusi gyventoja.

Audra socialiniuose tinkluose

Vienam iš Kraštinės gatvės gyventojų socialiniuose tinkluose rašė: „Turime Kuršėnuose greičio aistruolį. 20.30 val.-21.15 val. nuo variklio griausmo aidėjo pusė Kuršėnų. Maršrutas: Kraštinės g.-Vytauto g.-Drąsučių kelias- aplinkelis Mažeikių link. Mėlyna britva, valst. nr. neskelbsiu dėl duomenų apsaugos. 112 informuotas BPC, vaizdo medžiaga perduota epolicija.lt. Prašymas: nelakstykite motociklais Kraštine gatve“.

Paviešinus gatve motociklu lakstančio greičio mėgėjo nuotraukas, kilo didžiausia audra. Daugelis net negyvenančių nei Kraštinėje gatvėje, nei Kuršėnuose piktinosi tokia kuršėniškio pozicija, tačiau vietiniai gyventojai išsakė savo nuomonę, palankią kaimyno poelgiui.

Socialinių tinklų lankytojas „Aš Esu“ rašė: „Per pusę Kuršėnų vėlai vakare girdisi, panašiai ir pernai buvo“.

Kraštinės gatvės gyventojui pritarė ir Lina Kaziukaitienė, kuri rašė, kad ir Užmiesčio gatvėje irgi atsiranda tokių lakstančių, kaip išprotėję.

Nors jai ir prieštaravo Domantas Lideikis: „Kur čia Užmiesčio gatvėj palakstysi, kai šulinių dangteliai vos ne iki kelių susmigę“.

Dauguma kuršėniškių tvirtino, jog reikia tokius skrajūnus tvarkyti ir siūlė būti neabejingais.

„Daugiau tokių neabejingų žmonių, kurie gal būt gelbėja ir tų pačių motociklininkų, ir kitų gyvybes“, – savo komentare rašė socialinių tinklų lankytoja „Aš Roma“.

Socialinių tinklų lankytoja Edita Giržadienė savo komentare rašė: „Senai jau pagalvojame, jog reikėtų šioje gatvėje riboti greitį. Ateis vasara ir bus dar baisiau…“

Irena Sutkienė pakomentavo: „Beveik kiekvieną vakarą Vytauto gatve praskrieja. Baisu jau vien garsą išgirdus. Reikia saugoti ir kitus žmones, ir jį patį, kad paskui jo namiškiams nereikėtų tokio „drąsuolio“ laidoti“.

Jai pritarė ir socialinių tinklų lankytoja Vilma Alminienė, kuri rašė: „Kai nudauš kokį žmogų beskraidydamas, tada visi verks kaip niekas nieko nesiėmė. …turim vaikų, jų gyvybės mums svarbesnės už kažkieno adrenalino lygio pasikėlimus“.

Nėra skundo, nėra problemos

Dar kovo mėnesį rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijai vadovaujantis Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis sakė, kad greičio ribojimo kalnelių bet kur nepastatysi, nes yra numatytas atstumas nuo gyvenamųjų namų.

„Dėl greičio ribojimo kalnelių dažnai neranda bendros kalbos ir patys gyventojai. Vieniems jų jie yra reikalingi, tačiau kitiems trukdo per juos važiuojančių automobilių keliamas triukšmas“, – teigė tuomet komisijos pirmininkas.

A. Žirgulis sakė, kad reikalingi gyventojų parašyti nusiskundimai ir apie pažeidimus dažniau reikia informuoti policiją.

Kuršėnų miesto seniūnijoje tvirtino, jog gyventojų skundų dėl eismo saugumo Kraštinėje gatvėje seniūnija skundų nėra gavusi.

Tą patį redakcijai teigė ir policijos pareigūnai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Socialinių tinklų nuotr.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts