„Smalsučiai“ ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

  Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vaikų klubas „Smalsučiai“ savo susitikime ne tik puošė skyriaus patalpas šventei, bet ir dalijosi prisiminimais, kaip namuose švenčia Vasario 16-ąją.

O susitikimą vaikai pradėjo vėl nuo savo kūrybos eilėraščio, skirto Lietuvai. Ne bet kokiai. Kaip vaikai pasakė – ne jaunai, bet ir ne labai senai Lietuvai, kuriai jau visai tuoj – šimtas metų.

Šį užsiėmimą bibliotekininkė norėjo skirti vien tik Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Tad, nieko nelaukdami, kibo prie darbų. Su šiltos arbatos puodeliais rankose vaikai pradėjo karpyti iš spalvoto popieriaus balandžius. Šie paukščiai dėl to, kad Lietuva pagaliau yra tokia pat laisva kaip ir skraidantys balandžiai aukštai danguje. Bibliotekos langus, žinoma, papuošė geltonos, žalios ir raudonos spalvos balandžiai, kylantys į viršų ir simbolizuojantys drąsą, ryžtą bei nepalaužiamą laisvės troškimą. Bevartydami bibliotekoje esančius žurnaliukus, viename jų vaikai rado dar vieną šiltą idėją, tinkančią mūsų minimai progai. Ant spalvoto popieriaus lapo apvedus ranką ir ją iškirpus ant pirštų vaikai priklijavo raudonas širdis, kurios tiesiai iš jų širdelių skleidė meilę Lietuvai.

Pasidaliję prisiminimais, kaip vaikai kasmet mini vasario 16-ąją, susitarėme kitąkart susitikus būtinai pasipasakoti, kaip ypatingai Lietuvos 100-metį vaikai su savo tėveliais minėjo šiais metais. Linkime visiems susimąstyti apie laisvos gimtos valstybės prasmę ir svarbą savo gyvenime – kas kiekvienam iš mūsų yra Lietuva. Laisva Lietuva.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko
bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus
vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts