Skanėstų poreikis išdavė nepilnamečius vagysčių vykdytojus

Kovo 15-osios ir 16-osios naktimis Radviliškyje įvykdytos trys vagystės iš parduotuvių tarp radviliškiečių pasėjo nerimą – kas siautėja mieste? Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjai gyventojus jau gali nuraminti – kovo 17 d. buvo sulaikyti ir suimti šiomis vagystėmis įtariami du Radviliškio pagalbos šeimai centro ugdytiniai. Šešiolikmečiai tik   vasario mėn. antroje dekadoje grįžo iš Kauno nepilnamečių pataisos namų atlikę bausmes už praėjusiais metais įvykdytas vagystes ir vėl pateko į teisėsaugos akiratį.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai praėjusių metų vasarį nuolat sulaukdavo  pranešimų  apie du šio centro globotinius, kurie kėlė daug problemų, nes buvo „etatiniai“ bėgliai iš šios institucijos. Jų dingimas visada keldavo nerimą – rytojaus dieną būdavo garantuota žinia apie rajone padarytą vagystę ar kokią kitą nusikalstamą veiką. Jaunuoliai mėgo gastroliuoti, linksmintis su įvairaus plauko nepažįstamaisiais, ieškoti nuotykių ir vengė grąžinimo į  pagalbos šeimai centrą, kur privalu laikytis tam tikrų elgesio taisyklių. 

Pareigūnai prisimena, kaip praėjusių metų vasario 13-osios rytą sulaukė pranešimo, kad po Šiaulėnų miestelį (Radviliškio rajone) dideliu greičiu ir pavojingai manevruodamas važinėja tamsiai mėlynas „Ford Tourneo Connect“, kuris vos nepartrenkė gatve ėjusių vaikų. Patruliai  ties Ilguočių kaimu  sustabdė minėtą automobilį ir jame rado abu pabėgėliai iš Pagalbos šeimai centro. Tada jie buvo dar penkiolikmečiai.   Neužrakintą transporto priemonę su viduje paliktu užvedimo raktu ir visais transporto priemonei būtinais dokumentais jaunuoliai susirado vieno autoserviso teritorijoje, kuri nebuvo aptverta. Nuotykių ieškotojai iš Radviliškio patraukė į Šilėnus ir planavo važinėtis tol, kol užteks benzino. Pareigūnai jų kelionę nutraukė anksčiau. Tuo  metu, kai  su sulaikytais jaunuoliais buvo aiškinamasi, iš kur šie gavo automobilį,  patrulius pasiekė žinia, kad dėl sustabdyto automobilio vagystės ką tik į policiją kreipėsi vieno Radviliškio  autoserviso darbuotojai. Taigi pavogtas automobilis buvo surastas pirmiau, negu policiją pasiekė pranešimas apie jo vagystę.

Abu sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę, dėl vagystės jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paaiškėjo, kad jų sąskaitoje  ši vagystė – ne vienintelė, yra ir daugiau nusikalstamų veikų. Dėl jų visų jaunuoliams teko stoti prieš teismą ir išgirsti nuosprendį, kuriuo jie buvo izoliuoti nuo visuomenės ir kurį laiką gyveno Kauno nepilnamečių pataisos namuose.

Šių metų vasarį laisvę atgavę nepilnamečiai grįžo į  Radviliškio pagalbos šeimai centrą ir čia bei mieste tapo vėl  neramu. Jaunuoliai įtariami kovo 9 d. sumušę Pagalbos šeimai centro globotinį, na, o kovo 15 ir 16 dienomis  įsibrovę į parduotuves ir jas apvogę. Po neprašytų svečių vizito parduotuvėse buvo pasigesta ne alkoholio ar cigarečių, kaip  įprastai, o įvairių saldžių prekių ir skanių gėrimų.

Kovo 15-osios  rytą Gedimino g. esančios parduotuvės darbuotojai  pastebėjo, kad naktį buvo  įsibrauta į vidų ir iš kasos pagrobta 10 eurų, o iš prekybos salės – penkios energetinio gėrimo „Red Bull“ skardinės,  du nealkoholinio šampano „Alita“ buteliai, kavos „Lofberg“ pakelis, keletas ledų porcijų. Kitą rytą parduotuvės darbuotojai pamatė, kad parduotuvėje ir vėl šeimininkauta nekviestų svečių. Šįkart pasigesta  dviejų puslitrių  skardinių giros bei dviejų puslitrių vandens. Kovo 16-osios rytą  rasta apvogta ir  Radvilų g. esanti parduotuvė. Iš jos pavogta apie 100 eurų, moteriška pilkos spalvos rankinė, saldainių  dėžutė, sportbačiai.

Skanėstų poreikis ir žinia, kad  minėti Pagalbos šeimai centro jaunuoliai pastaruoju metu naktimis ir vėl sprunka į miestą bei traukia ieškoti nuotykių, leido daryti prielaidą dėl jų dalyvavimo vagystėse iš parduotuvių. Vienas sulaikytų  jaunuolių avėjo sportbačius, identiškus dingusiems iš parduotuvės. Įtariama, kad tai jie ir yra.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts