SKAITYTOJAI KREIPĖSI 

Kuršėnuose surengtas Pavenčių laisvalaikio zonos įkūrimo pristatymas paliko keistų įtarimų jame dalyvavusiems žmonėms.

 

Priekaištai savivaldai

Redakcijos gautame skaitytojo laiške rašoma: „Kalbant apie pristatymą – pati jau pradžia nuteikė, kad bus „valdiškas“ požiūris. Projekto lapai sumesti ant stalo ir kas kaip nori, taip žiūri. Paklausus, kodėl projekto vizualizacija negali būti pateikinėjama projekcijos ar panašiu formatu, buvo atsakyta, kad seniūnija neturi galimybių. Gyvenant telekomunikacijų ir išmaniųjų technologijų amžiuje sėdėti salėje ir bandyti žiūrint į techninius brėžinius, įsivaizduoti viziją kažkaip nesueina. Už dešimtis tūkstančių eurų popieriniai projektai laikomi atsistojus. Pats informacijos pateikimas atėmė kokį pusvalandį, kol buvo aiškinimąsi, kur kas ir kaip stovės“, – teigiama laiške.

Projektas nuteikė keistai

Skaitytojo tvirtinimu, projektas susideda iš dviejų dalių – gatvės šalia kultūros namų ir iki laisvalaikio zonos pilna rekonstrukcija bei laisvalaikio zonos įkūrimas.

„Dėl gatvės kaip ir gerai, sutvarkys bus gražu – trinkelės, šviestuvai, bet nelabai supratau kaip apsisukinės automobiliai, autobusai su vaikais prie Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro. Projekte nebuvo numatytas dviračių takas, dėl ko didžioji dalis dalyvių paprieštaravo tokiam pasiūlymui, tad rengėjai prižadėjo pataisyti“, – rašoma laiške.

Kalbant apie pačią aikštelę, tai numatoma BMX dviračių dvi trasos, rampa riedučiams ir dviračiams, sporto aikštelė su minkšta danga pritaikyta krepšiniui, futbolui, tinkliniui, lauko tenisui, numatomas takas pasivaikščiojimui su alpinariumu ir 3 metrų aukščio sukasta apžvalgos aikštelė bei 23 automobilių parkavimo vieta.

Klausimų kilo dėl pačios sporto aikštelės, entuziastai siūlė labiau pritaikyti lauko tenisui, badmintonui, o kitų sporto šakų mėgėjus orientuotis į mokyklų zonas. Kitų nuomone, tai nėra profesionalus aikštynas kažkam skirtas konkrečiai ir vadinasi „poilsio“ zona skirta visiems ir viskam.

Šiuo atveju reiktų mąstyti apie projekto tęstinumą – esant poreikiui įrenginėti šalia tokius dalykus. Dėl takelių dangos buvo pasiūlyta vėl „užlipti ant grėblio“ kaip parke, juos dengiant skaldele. Paprieštarauta, kad tokia danga visiškai netinkama naudojimui. Projektuotojai paaiškino, kad kieta danga yra žymiai brangesnė, tačiau bus badoma perskaičiuoti sąmatą.

Pasiteiravus apie vaizdo stebėjimo apsaugų įrengimą bandant išvengti vandalizmo, pareikšta, kad ES pinigai projekte nenumatyti ir tai seniūnijos reikalas.

„Brangus“ laikas

„Reziumuojant pasiklausius projekto rengėjų ir rajono savivaldybės atstovių supratau tik vieną ,kad lankstumo šituose reikaluose nėra. Yra tik įstatymai, raudonos linijos, o platesnio mąstymo ir noro deja deja… Tik „valdiškas darbas“. O mūsų pastebėjimai gali likti tik „pastebėjimais“ nes galutinį sprendimą priima „užsakovas“ (savivaldybė), toliau nebeklausiusi žmonių nuomonės.

Na, o vakaro „vinis” turbūt mūsų miesto seniūno laikas, kuris „labai brangus“, kad 18 valandą 30 minučių atsistojęs pareiškė, kad diskusija baigiama. Geras požiūris į susirinkusius! Jokio apibendrinimo ir išvadų! Taip ir baigėsi. Tai turbūt tie svarstymai dėl akių“, – teigiama laiške.

Projektas reikalingas

Pasak Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjos Inetos Navickaitės, į projekto pristatymą projektuotojai tikrai atvyko nepasiruošę jokios vaizdo technikos.

„Nors kuršėniškių buvo susirinkę nedaug, tačiau jie uždavė nemažai aktualių klausimų, pageidavimų. Projektuotojai į daugelį jų žadėjo atsižvelgti jei leis techninės galimybės“, – sakė vedėja.

Paklausta, ar seniūnas, pasiūlęs baigti diskusijas, išėjo iš salės, vedėja tikino, jog seniūnas tikrai pasiūlęs baigti svarstymą, tačiau iš salės neišėjęs.

Išgirsti seniūno versiją nepavyko, nes į telefono skambučius jis neatsiliepė.

Saulius RIMGAILA

Total
0
Dalinasi
Related Posts