Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Šiaulių AVMI) informuoja, kad 1,8 milijono šalies gyventojų, iš jų 176 tūkstančiams Šiaulių apskrities gyventojų, Elektroninio deklaravimo sistemoje jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos. Visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti, šiemet paruoštos 1,3 milijono gyventojų.
Tvarka nesikeičia
Deklaruoti pajamas ir turtą už 2017 metus gyventojams turėtų būti paprasčiau, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Iki deklaracijų teikimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, visuose VMI padaliniuose galios taisyklė: konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.
„Esminių naujovių šiemet nėra. Todėl tikime, kad gyventojai, kurie anksčiau deklaruoti pajamų savarankiškai nedrįsdavo ir ateidavo pagalbos į Mokesčių inspekciją, šiemet nesunkiai turėtų tą daryti patys“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, kad deklaracijas galima bus pateikti greitai ir patogiai – vos keliais mygtukų paspaudimais.
Privalo deklaruoti
Šiaulių AVMI primena, jog pajamų deklaracijas, kaip ir kasmet, privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą, gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai, gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba susigrąžinti šį mokestį. Lengvatomis gali pasinaudoti asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 metų gruodžio 31 dienos paimtą būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.
Šiek tiek pasipildė turtą ir pajamas deklaruoti privalančių gyventojų sąrašas. Prievolė deklaruoti 2017 metų gruodžio 31 dienai turėtą turtą ir pernai gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, taip pat viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams.
Visas iš žemės ūkio veiklos gautas pajamas bei su šia veikla susijusias išlaidas, nesvarbu, kokia suma ir iš kokio šaltinio (gyventojų ar juridinių asmenų) buvo gauta, turi deklaruoti PVM mokėtojais neįregistruoti (neprivalantys registruotis) ūkininkai ir jų partneriai, pageidaujantys, kad valstybinio socialinio draudimo įmokos jiems būtų apskaičiuojamos įvertinus 2017 metų pajamas bei išlaidas, arba kandidatuojantys į valstybės politikus. Naujiena apsidraudusiems
VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudę gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantys III pakopos pensijų fonduose 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų, įmokų į pensijų fondus išlaidų sumos, neviršijančios 2 tūkstančių eurų, o dėl tokių įmokų sumokėjimo grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.
„Mokesčių mokėtojai, kurių deklaracijoje yra mokėtinas gyventojų pajamų mokestis, jį ir turi sumokėti iki gegužės 2 dienos, nelaukdami VMI deklaracijos patvirtinimo“, – pabrėžia Šiaulių AVMI MPD direktorė Vitalija Kublickienė, pažymėdama, jog pasi
Laukia naujovės
Šiaulių AVMI pažymi, jog netrukus visi norintys galės pateikti pajamų deklaraciją ir per išmaniąją programėlę „e.VMI“ – šiuo metu dar vyksta gyventojų duomenų perkėlimo į „e.VMI“ procesas, kuris artimiausiu metu bus baigtas, o duomenys atnaujinti. Praėjusiais metais per „e.VMI“ pajamas deklaravo beveik 3,5 tūkstančio gyventojų.
Šiaulių AVMI tradiciškai kovo pabaigoje bei balandžio mėnesį viešuosiuose interneto prieigos taškuose mokesčių specialistai teiks konsultacijas mokesčių mokėtojams pajamų bei turto deklaravimo klausimais bei padės gyventojams pildyti ir laiku pateikti elektronines deklaracijas. Šiaulių rajone tokios konsultacijos bus teikiamos:
Raudėnų VIPT1, Tryškių g. 6, Raudėnai, balandžio 4 dieną, nuo 9 val. iki 15 val.
Elona LIMANTIENĖ