Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja nauji keleivinio transporto eismo tvarkaraščiai

Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja nauji Šiaulių rajono keleivinio transporto maršrutų eismo tvarkaraščiai. Kadangi baigėsi galiojusios su vežėjais sutartys, vyko nauji konkursai, keitėsi vežėjai kai kuriuose maršrutuose.

Naujus tvarkaraščius galite rasti čia:

https://www.siauliuraj.lt/gyventojui/transportas-marsrutu-eismo-tvarkarasciai/marsrutu-eismo-tvarkarasciai-isigaliojantys-2020-11-01/2343.

Kviečiame gyventojus susipažinti su naujais grafikais, kurie keitėsi itin kruopščiai išanalizavus keleivių srautus, maršrutų poreikį, efektyvumą.

Daugiausia naujovių – Kairių seniūnijos maršrutuose į Kairius, Bertužius ir Šilėnus. Šiomis kryptimis yra pratęsti UAB „Busturas“ keleivinio transporto maršrutai. Taip pat išliko maršrutas ŠIAULIAI–KAIRIAI–EIMUČIAI–KAIRIAI–ŠIAULIAI, kuriuo autobusai važiuoja: pirmadieniais ir ketvirtadieniais – 4 reisai, kitomis darbo dienomis ir šeštadieniais – 3 reisai, sekmadieniais – 2 reisai.

„Beveik metus derėjomės su UAB „Busturas“ dėl galimybės pratęsti jų bendrovės maršrutą iki Kairių. Matėme, kad buvęs maršrutas yra neefektyvus – didžiuliai rajono vežėjų autobusai važiuoja tais pačiai maršrutais, kaip ir „Busturo“ autobusai. Todėl ir sprendėme, kad būtų labai tikslinga, efektyvu ir ekologiška pratęsti „Busturo“ maršrutą“, — sakė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Kairių seniūnijos gyventojai, vykstantys į Kairius, Bertužius, Šilėnus UAB „Busturo“ autobusais galės bet kurioje maršruto stotelėje mieste įlipti į autobusą. Maršrutų laikai yra suderinti su Kairių seniūnija, bendruomenės vadovais, seniūnaičiais.

Didžiausias dėmesys, pasak vicemero, buvo kreipiamas į piko valandas, kai važiuoja daugiausiai žmonių, buvo skaičiuojami efektyvumo balai.

Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad, važiuojant į Kairius, Bertužius, Šilėnus „Busturo“ autobusais, būtina įsigyti elektroninį bilietą – be jo autobuse keleiviai už kelionę negalės sumokėti.

Šiek tiek koreguoti laikai ir maršrutuose Šiauliai-Kuršėnai ir Kuršėnai-Šiauliai. Pasikeitimai buvo daromi atsižvelgiant į keleivių srautus, piko valandas, kad žmonės laiku pasiektų darbus, ugdymo įstaigas ir turėtų su kuo grįžti iš jų.

„Tai tikrai nebuvo vienos dienos sprendimas. Buvo analizuojami keleivių srautai, užpildymo koeficientai, efektyvumas, gyventojų poreikis maždaug metus laiko. Matome, kad keleivių labai mažėja. Jeigu praktika ir laikas parodys, kad ir šiuos pasikeitimus dar reikia koreguoti, būtinai tą darysime atsižvelgdami ir į keleivių srautus, ir į gyventojų poreikius“.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Archyvo nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts