Siūlo vaistą nuo rudeninio streso

Rugsėjis – mokiniams, jų tėvams ir mokytojams lyg antri naujieji metai. Mokslo metus dauguma pradeda žadėdami geriau mokytis, lengviau keltis rytais ir pagaliau rasti papildomą veiklą, kuri tinka ir patinka. Tačiau tai sukelia daug iššūkių ir streso. Kažkas vėl nepataikys į natą, krepšinio kamuolys praskries toli nuo lanko, o šokiai ar dailė nebedžiugins taip, kaip anksčiau. Vaikams svarbu turėti pomėgį, nes kai veikla patinka – jie lengviau susikaupia, pomėgiai padeda užmegzti pažintis ar atsipūsti po sunkios dienos mokykloje.

Pomėgis, kuris skatina kurti ir taupyti gamtos išteklius

Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ šį rudenį mokinius kviečia atskleisti savo kūrybinius gabumus ir lengvai pamatyti, kad savo kūryba jie gali ženkliai prisidėti prie gamtos resursų saugojimo, sužinoti, kas yra žiedinė ekologija, kodėl svarbu rūpintis mus supančia aplinka ir daiktus naudoti, kaip įmanoma ilgiau.

Tad, jei namie prisikaupė per vasarą sprogusių kamuolių, sulūžusių instrumentų, o mokyklos lentynos lūžta nuo nebaigtų piešinių, kitų senokai pamirštų daiktų ar įvairių medžiagų likučių – visi jie gali tapti naujo pomėgio pradžia. Nauda dviguba – nereikalingi daiktai neužims vietos ir galva nesisuks nuo minčių, kur juos išmesti, o vaikai galės save realizuoti, kurti ir atrasti pomėgį, kuris ateityje gal būt nulems ir jų profesiją.

„Atliekų problema – ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio iššūkis. Konkursas „Kita forma“ skatina mąstyti ekologiškai, būti draugiškiems gamtai, o svarbiausia, visa tai persipina su kūryba. Mokiniai ne tik supažindinami su gamtosaugos ir rūšiavimo pagrindais, bet ir antrinėmis žaliavomis bei skirtingomis jų rūšimis. Taip atrandamos pakartotinio vartojimo galimybės. Kiekvienais metais džiugiai tampame šio projekto dalimi“, – įsitikinusi didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ komunikacijos ir marketingo vadovė Asta Burbaitė.

Dalyvaudami konkurse „Kita forma“ mokiniai nustebina patys save – sukuria namų ar mokymo įstaigų dekoro detales, interjero akcentus, aksesuarus, baldus, žaidimus ir viską gamina tik iš antrinių žaliavų. „Dalyvių skaičius kasmet auga. O smagiausia, kad būdami draugiški gamtai, vaikai atranda naujus pomėgius, kurie verčia juos šypsotis. Be to, dažnas savyje atranda juvelyro, baldininko, dizainerio ar inžinieriaus gyslelę“, – sako renginio organizatorė, VšĮ „RV Agentūra“ vadovė, ekologijos ekspertė, Vaida Griškevičienė.

Dalyvaus konkurse ir turės savo festivalį

Konkursas vyksta jau septintąjį kartą. Šiais metais įsteigtos 8 prizinės vietos, kuriose prizus išsidalins dvejose – eko objektų ir žaidimų kategorijose kūrę keturių amžiaus grupių dalyviai.

Geriausi darbai bus eksponuojami dvi savaites truksiančioje parodoje, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Konkurso nugalėtojai bus išaiškinti lapkričio 30 dieną festivalyje „Kita forma“. Jis lyg idėjų mugė skatins vaikus pasidalyti gerąją patirtimi, susipažinti su bendraamžių kūryba. Be to, jame mokinių ne tik lauks tvarios ekologijos prizai, bet ir įvairios edukacinės dirbtuvės ir paskaitos.

„Žmonių edukacija yra raktas į visokeriopą sėkmę. Skatinimas nuo mažų dienų domėtis ir suprasti ne tik vietinės reikšmės, bet globalias problemas, padeda suvokti kolektyvinių sprendimų svarbą. Aplinkosaugos temos kontekste svarbu suvokti, kad tik kolektyvinių pokyčių dėka galima pasiekti pasikeitimų, todėl „Kitos formos“ įtraukimas visos mokyklos bendruomenę būtent prie tokių pokyčių ir prisideda“, – sako Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas.

Konkursas vyksta iki 2019 m. spalio 25 dienos. Dalyvio anketa pildoma paspaudus šią nuorodą https://forms.gle/Ltm8qJ2ft2QEpw1J7. Daugiau informacijos apie konkursą: http://kita-forma.lt/.

Total
0
Dalinasi
Related Posts