Šiluvoje pasirašyta religinio turizmo bendradarbiavimo sutartis

Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės šalyje idėjas, vieningai skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį.

Sutarties pasirašymo liudininkais tapo tikintieji, atvykę į Šilinių atlaidus iš visos Lietuvos.  Ceremonijoje dalyvavęs Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas sveikino savivaldybių vadovus priėmus reikšmingą sprendimą religinio ir piligriminio turizmo plėtrai.

Pasak Raseinių rajono mero Andriaus Bautronio, bendradarbiavimo sutartis atveria naujas galimybes religinio turizmo plėtrai ne tik rajone, bet ir visoje šalyje. Religinis turizmas ir piligrimystė – išskiriami kaip unikalūs vietos atributai, pritraukiantys turizmo srautus, tad Raseinių rajonas, kaip vienas iš svarbiausių piligrimų traukos taškų, turi rodyti lyderystę.

Sutartį pasirašiusios savivaldybės vieningai dirbs religinio turizmo srityje. Bendradarbiaujant bus inicijuojamas komunikacijos, turizmo ir vietos patrauklumo skatinimas kiekvienai savivaldybei atskirai atskleidžiant jos unikalumą. Šia sutartimi savivaldybės įsipareigoja kasmet tęsiant religinio turizmo sklaidą Lietuvoje ir šalyje, biudžete numatyti ne mažesnę nei 10 000 eurų sumą religinio turizmo skatinimui. Finansavimas bus skirtas bendro religinio turizmo produkto kūrimui ir viešinimui. Bendradarbiavimo sutartimi savivaldybės taip pat įsipareigoja parengti ir patvirtinti bendrą religinio turizmo Lietuvoje skatinimo programą ir priemonių planą.

Raseinių rajono savivaldybėje nuosekliai plėtojama strateginė piligrimystės centro vizija. Nuo 2018 metų aktyviai vykdoma religinio turizmo skatinimo Šiluvoje programa. Kelmės rajonas neatskiriamas nuo XVII amžiaus pastatyto Tytuvėnų vienuolyno ansamblio, o Šiaulių rajonas – Kryžių kalno. Vadovaujantis ilgalaike strategija ir siekiant tolimesnės religinio turizmo plėtros, Raseinių rajono savivaldybė inicijavo bendravimo sutarties pasirašymą tarp minėtų savivaldybių.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Raseinių rajono savivaldybės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts