Šiemet „Auksinė krivūlė“ Šiaulių rajoną aplenkė

Vietos savivaldos dienos proga Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva Valdovų rūmuose surengtame Regionų forume, skirtame Vietos savivaldos dienai pažymėti ir svarbiausiems regionų plėtros klausimams aptarti. Vakare meras drauge su Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoju Česlovu Greičiumi, Savivaldybės administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu, Tarybos nariais, Savivaldybės administracijos darbuotojais dalyvavo 14-ąjį kartą surengtose  „Auksinių krivūlių“ nominacijų vakare.
Valdovų rūmuose vykusio Regionų forumo diskusijose, kuriose dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis, Prezidentūros, Seimo ir ministerijų atstovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovai ir visų šalies savivaldybių merai ar atstovai, buvo ieškoma būdų, padėsiančių bendromis institucijų pastangomis stiprinti šalies regionus kaip būtiną žmonėms gerovės elementą.
Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, jog girdi ir supranta savivaldybių bei regionų problemas, kurioms ilgą laiką stigo dėmesio.
„Šiandien mes privalome ieškoti būdų, kaip mažinti regioninę atskirtį, nes daugeliu atvejų ji yra susijusi ir su socialine atskirtimi. Tai trukdo įgyvendinti aktyvios socialinės ekonomikos ir socialinės politikos principus. Lengva šiame kelyje nebus, tačiau aš tikiu, kad mes galime tai padaryti“, – teigė šalies vadovas.
Prezidentas ragino megzti dialogą, atkurti tarpusavio pasitikėjimą ir kartu ieškoti būdų stiprinti bendradarbiavimą savivaldos, regionų ir nacionaliniu lygmenimis.
Švietimas yra viena iš sričių, kurioje jau šiandien būtinas proveržis, nes tik kokybiškas švietimas padeda užtikrinti galimybių lygybę ir mažinti socialinę atskirtį. Atsižvelgdamas į daugelį švietimo problemų, Prezidentas kviečia siekti nacionalinio susitarimo, tačiau kartu siūlo sprendimų jau dabar ieškoti savivaldybėms.
Diskusijose taip pat buvo aptarti su kintančia demografine padėtimi glaudžiai susiję sveikatos priežiūros, socialinių ir kitų viešųjų paslaugų prieinamumo klausimai, jau šiandien reikalaujantys savivaldybių dėmesio. Ne mažiau svarbūs ateityje bus investicijų regionuose pritraukimo, energetikos, aplinkosaugos ir kiti klausimai.
Šalies vadovas pabrėžė, jog, inicijuodamas šį forumą, tikisi sutelkti jėgas ir nukreipti jas bendra kryptimi.

Vakare sostinėje vyko „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais – už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. „Auksinių krivūlių“ renginyje Lietuvos savivaldybes sveikino Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, ministrai. Iškilmingą renginį vedė žurnalistė Livija Gradauskienė. Apdovanojimų metu susirinkusiesiems koncertavo garsūs šalies atlikėjai ir įvairūs savivaldybių kolektyvai.
Šiaulių rajono savivaldybės „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus yra pelniusi 2015, 2017 ir 2018 metais.

2018 Šiaulių rajono savivaldybė buvo pelniusi  „Auksinę krivūlę” už sveikatos stiprinimo iniciatyvas, 2017-aisiais – už kaimo bendruomenių stiprinimą, o 2015-aisiais  „Auksinės krivūlės” laureate Šiaulių rajono savivaldybė buvo tapusi už kultūros puoselėjimą. Šiemet Šiaulių rajono savivaldybės delegacija pasidžiaugė kaimyninių Šiaulių miesto bei Kelmės, Joniškio ir Akmenės rajonų savivaldybių apdovanojimais.

Šiaulių rajono savivaldybės
mero padėjėjos Ritos Žadeikytės,
Prezidento komunikacijos grupės,
Lietuvos savivaldybių asociacijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts