Šiaulių regiono plėtros tarybos posėdyje – perspektyvos iki 2030 metų

Radviliškyje vyko Šiaulių regiono plėtros tarybos posėdis. Jame susirinkę Šiaulių regiono savivaldybių merai, jų pavaduotojai, tarybų nariai, savivaldybių administracijų atstovai išklausė Šiaulių universiteto Mokslo instituto profesorės daktarės Dianos Cibulskienės pranešimą apie Šiaulių regiono ilgalaikės specializuotos socialinės ir ekonominės plėtros proveržio studiją ir įgyvendinimo priemonių programą. Ši programa numatyta iki 2030 metų.
Perspektyva – išmanioji gamyba
Pasak profesorės, kiekvienas Lietuvos regionas, išnaudodamas savo pranašumus, yra parengęs savo viziją, orientyrą į lyderystę konkrečioje srityje, kad galėtų pritraukti tikslingas investicijas, kurti specializuotas darbo vietas. Šiaulių regiono užmojis – tapti išmaniosios gamybos regionu, kurio pagrindinės vystymosi kryptys bus baldų ir medienos gaminių gamyba, plastiko gaminių gamyba, metalo gaminių, įskaitant dviračius, gamyba, kasyba ir statybinių medžiagų gamyba, žemės ūkio produkcijos gamyba ir perdirbimas, logistika.
Pasak profesorės D. Cibulskienės, ypatingas dėmesys bus skiriamas logistikai, nes Šiaulių regione yra krovininiam oro transportui pritaikytas oro uostas.

„Visos idėjos apie oro uostą yra jau girdėtos, kaip jį panaudoti krovinių gabenimui oru buvo paruoštas planas jau prie 10 metų, tačiau mums turėtų būti gėda, kad jis liko neįgyvendintas“,- sakė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas V. Japertas.
Proveržio studijai didelis dėmesys skiriamas išmaniosioms technologijoms bei robotizacijai. Tačiau, atsiradus robotizacijai, dar labiau paaštrės nedarbo problema. „Tobulėjant technologijos reikės mažiau žmonių, gamyboje daugiau darbo atliks technika. O kur dėsis perteklinė darbo jėga – žmonės? Galbūt jiems kaip Suomijoje bus mokamos pašalpos, kad jie nebeitų į darbo rinką, o užsiimtų amatais“,- sakė Šiaulių apskrities vyriausybės  atstovė A. Jasiūnienė. Beje, robotizacijos plėtrai iki 2030 metų numatoma skirti 10 milijonų eurų.
Šiaulių universiteto profesorės D. Cibulskienės regiono plėtros proveržio studijoje numatoma, kad Šiaulių regione iki 2030 metų atlyginimai kils nuo 90 iki 100 procentų, o jaunų žmonių padaugės 30-40 procentų.
Perspektyvos šviesios, tačiau posėdžiui pirmininkavęs Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs: „Universitetas Šiaulių regiono proveržio studiją parašė per 2-3 mėnesius, mes ją pateikiame Ūkio ministerijai, kur ji tikriausiai bus nukišta į stalčių“. Daug klausimų kelia ir studijoje numatomų įvykdyti priemonių ilgas laikotarpis – net iki 2030 metų.

Regione planuojama įgyvendinti 27 projektus
Posėdyje dalyvavęs Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Juknevičius kalbėjo apie Šiaulių regione vykdomų integruotų teritorijų vystymo programų įgyvendinimą 2017 metais.
Pasak pranešėjo, per 2014–2020 metus Šiaulių regione planuojama įgyvendinti 27 projektus, kurių bendras biudžetas – 22,18 mln. Eur, iš kurių 13,64 mln. Eur – ES lėšos. Iki 2017 metų pabaigos įsisavinta 3,16 mln. Eur, iš kurių 1,24 mln. Eur – ES lėšos. Šiaulių mieste per tą patį laikotarpį planuojama įgyvendinti 21 projektą, kurių bendras biudžetas – 55,29 mln. Eur, iš kurių 45,73 mln. Eur – ES lėšos. Iki 2017 metų pabaigos įsisavinta lėšų suma – 2,01 mln. Eur, iš kurių 1,43 mln. Eur – ES lėšos.

Projektas jaunimui „Nepamiršk parašiuto“
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Komunikacijos skyriaus patarėjas Donatas Jankauskas regiono savivaldybių atstovams pristatė jaunimo finansinio švietimo (pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo) projektą „Nepamiršk parašiuto“, kurio veiklos skirtos jaunimui, mokiniams suprantamai paaiškinti, kas yra socialinis draudimas. Pasak D. Jankausko, Lietuvos mokiniams labai reikia žinių apie ekonomiką, nes šiandien jos tokio pat lygio, kaip ir atsilikusių Afrikos šalių.
Išgirdęs, kad baigiamasis projekto renginys vyks Vilniuje, Šiaulių miesto meras A.Visockas replikavo: „Kodėl baigiamasis renginys numatomas Vilniuje, juk kalbame apie regionų plėtrą, kodėl jis negalėtų vykti Šiauliuose?’“ Pasak D. Jankausko, jeigu daug Šiaulių regiono mokyklų įsijungs į projektą, jo finalas gal ir galėtų vykti Šiauliuose.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts