ŠIAULIŲ RAJONO VAIKŲ DIENOS CENTRUOSE SVEČIAVOSI VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI


Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės ir direktorė spalio 23-25 dienomis lankėsi Kuršėnų, Raudėnų ir Gruzdžių vaikų dienos centruose „Drauge linksmiau“.

Visuomenės sveikatos specialistės susirinkusiems vaikams pasakojo apie rankų higienos svarbą, kaip taisyklingai ir kiek laiko plauti rankas. Taip pat kalbėjo apie didėjančią mikroorganizmų atsparumo problemą, kokios ligos plinta per nešvarias rankas ir kaip to išvengti. Net 80 proc. infekcinių susirgimų būtų galima išvengti tinkamai plaunant rankas.

Vaikams buvo primenama ir apie burnos higieną. Kiekvienas nori turėti sveikus ir gražius dantis, todėl  reikia mokėti taisyklingai juos valyti. Dėl prastos burnos ertmės higienos kyla didelė rizika susirgti ne tik dantenų ligomis, tačiau ir kitomis rimtomis ligomis. Žmogus tampa mažiau atsparus įvairioms infekcijoms.

Specialistės taip pat priminė ir apie sveikos mitybos svarbą. Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra labia svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui. Sveikos mitybos principai:

-Valgyti reguliariai, lėtai, po nedaug.

-Valgyti kuo įvairesnį maistą.

-Suvartoto maisto kiekis turi atitikti organizmo energijos nuostolius.

Visi galėjo sudalyvauti viktorinoje apie sveiką maistą, sužinoti įdomių faktų apie vaisius bei daržoves ir laimėti biuro įsteigtus prizus.
Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja vaikų dienos centrams ir linki šilto, saulėto ir sveiko įsibėgėjančio rudens!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Viktorija Strazdinienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomas vyras

Šiaulių apskrities policija ieško be žinios dingusio Mindaugo Mackevičiaus, (gim. 1976 m.), kuris 2014-11-21 išėjo iš namų ir…