Šiaulių rajono savivaldybei – apdovanojimas už sparčiausią ES lėšų investavimą įgyvendinant sėkmingiausius projektus

Lapkričio 27 d. Vilniuje, Vidaus reikalų ministerijos ir Europos sąjungos finansuojamų regioninės plėtros projektų, kuriuos 2014-2020 m. įgyvendino savivaldybių administracijos, apdovanojimuose Šiaulių rajono savivaldybė apdovanota už sparčiausią ES lėšų investavimą. Pastarieji keleri metai Šiaulių rajono savivaldybei buvo ne tik išskirtinai darbingi, bet ir apvainikuoti puikiais nacionalinio masto įvertinimais: dabar Šiaulių rajono savivaldybė tapo sėkmingiausia regioninės plėtros projektų įgyvendinime, o metų pradžioje pripažinta skaidriausiai dirbančia  regione, bei viena pačių skaidriausių visoje Lietuvoje.

Sėkmingai įgyvendinti net 8 išskirtiniai projektai!

Apdovanojimą už sparčiausią ES lėšų investavimą ir puikiai rajono savivaldybėje įgyvendintus net aštuonis stambius infrastruktūrinius projektus Vidaus reikalų ministerijos organizuotame renginyje atsiėmė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Iljičiovienė ir vyresnioji specialistė Diana Zdzichauskienė, tačiau prie šių projektų atsakingai dirbo Savivaldybės vadovai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, projektų vadovai, rangovai.

Vidaus reikalų ministerijos ir Europos Sąjungos finansuojamų regioninės plėtros projektų, kuriuos 2014-2020 m. įgyvendino savivaldybių administracijos apdovanojimai Šiaulių rajono savivaldybei skirti net už 8 įgyvendintus projektus.

„Sėkmingiausių VRM administruojamų 2014-2020 m. ES investicijų į regionus projektų apdovanojimuose“ Šiaulių rajono savivaldybei skirta nominacija „Už sparčiausią ES lėšų investavimą“ įgyvendinus šiuos projektus:

  • Ventos upės viešosios erdvės Kuršėnų mieste įrengimas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams. Įgyvendinus projektą pastatytas pėsčiųjų ir dviračių tiltas su inovatyvią apšvietimo infrastruktūra, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, prieplauka ir maudykla, lauko terasa, apšvietimo infrastruktūra, mažosios infrastruktūros elementai ir sutvarkyta žalioji zona.
  • Pavenčių laisvalaikio zonos įkūrimas Kuršėnų mieste. Pavenčių aktyvaus laisvalaikio zona įrengta, adresu Ventos g. 19, Kuršėnuose, rekonstruota Ventos gatvės atkarpa. Įrengtos automobilių stovėjimo vietos, dviračių stovai, dviračių trasos ir rampos, universalus sporto aikštynas, dekoratyvinių želdynų parkas su apšvietimu bei mažosios architektūros elementais.
  • Kompleksinis Kuršėnų miesto daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas. Sutvarkytos teritorijos prie daugiabučių namų Vilniaus g. ir V. Kudirkos g., Vydūno g. bei Vytauto g. kvartaluose – įrengti ir atnaujinti įvažiavimai ir automobilių stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai (šaligatviai), pėsčiųjų takų ir aikštelių apšvietimas, lauko nuotekų surinkimo ir šalinimo tinklai, sporto aikštelės su dirbtine danga, mažosios architektūros elementai (vaikų žaidimo įrenginiai, pavėsinės, smėlio dėžės, suoliukai, šiukšlių dėžės, rūbų džiovyklos, pavėsinės); atnaujintos kiemų vejos bei apželdintos teritorijos. Visų teritorijų viešoji infrastruktūra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.
  • Kompleksinis Kuršėnų miesto daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas (II etapas). Kompleksiškai sutvarkytos teritorijos prie daugiabučių namų L. Ivinskio g., Pavenčio g. – J. Basanavičiaus g., V. Dambrausko g. kvartaluose. Įrengti šaligatviai, atnaujintos ir naujai įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, praplatinti įvažiavimai į kiemus, įrengtas apšvietimas, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, sporto (treniruoklių) aikštelės, pavėsinė, mažosios architektūros elementai, atnaujinti lietaus nuotekų tinklai, visos teritorijos viešoji infrastruktūra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.
  • Projektas „Kuršėnų m. Lauryno Ivinskio aikštės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams“. Kompleksiškai atnaujinti Lauryno Ivinskio aikštę; įrengti fontaną, pakeisti esamas dangas naujomis, atnaujinti susidėvėjusią mažąją architektūrą,  pastatyti pamatą ir ant jo perkelti jau esamą paminklą, panaikinti atnaujinti želdynus, demontuoti senus elektros tinklus ir įrengti naujus, senus šviestuvus pakeisti naujais, įrengti paviršinio vandens surinkimo tinklus.
  • Meškuičių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas sutvarkymas. Sutvarkyta centrinė aikštė ir jos prieigos – naujai įrengti šaligatviai ir pėsčiųjų takai, apšvietimo infrastruktūra ir mažoji architektūra. Meškuičių parke su prieigomis įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, vaikų žaidimų, treniruoklių, tinklinio aikštelės, apšvietimo infrastruktūra, mažoji architektūra (suoliukai, šiukšliadėžės, gėlių vazonai ir kt.), pasodinti medžiai ir krūmai. Prie kultūros centro rekonstruotas J. Basanavičiaus g. šaligatvis kultūros namų pusėje, įrengti nauji pėsčiųjų takai, apšvietimo infrastruktūra, mažoji architektūra, automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat, sutvarkytos Šiaulių ir Stoties gatvių dalys. Šiaulių gatvės dalyje, nuo Stoties g. iki Rupeikių g., rekonstruoti seni ir įrengti nauji šaligatviai ir įvažiavimai į kiemus iš betoninių trinkelių dangos. Taip pat įrengta apšvietimo infrastruktūra dešinėje gatvės pusėje. Dešinėje Stoties gatvės pusėje, nuo Šiaulių iki Mechanizatorių g., įrengtas naujas betoninių trinkelių šaligatvis.
  • Gruzdžių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas sutvarkymas. Pėsčiųjų takų rekonstravimas S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje nuo Gruzdžių gimnazijos iki Švč. Trejybės bažnyčios, apšvietimo, lietaus tinklų įrengimas. Vaikų žaidimo aikštelių bei mažosios architektūros įrengimas S. Dariaus ir S. Girėno gatvės ir Turgaus skersgatvio sankirtoje. Skvero prieš seniūniją (S. Dariaus ir S. Girėno ir dr. J. Šliūpo gatvių sankirtoje) atnaujinimas, įrengiant pėsčiųjų takus ir apšvietimą, mažąją architektūrą. Už gimnazijos esančios teritorijos (Šiaulių ir Draugystės gatvių sankirtoje) sutvarkymas, įrengiant sporto aikšteles su kieta danga, sporto treniruoklius, segmentinę tvorą, pėsčiųjų takus ir apšvietimą, automobilių stovėjimo aikštelę, mažosios architektūros elementus (suoliukus, šiukšliadėžes).
  • Kairių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas sutvarkymas. Atnaujinta miestelio centrinės dalis– teritorijoje, esančioje abipus Plento gatvės atnaujinta miestelio centrinė ir bendruomenės aikštės, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, vaikų žaidimo aikštelė, mažoji architektūra, želdynai. Įrengti pėsčiųjų takai ir apšvietimas Plento ir Ežero gatvėse, mažoji architektūra, sutvarkyta autobusų stotelė. Įrengtas universalaus sporto kompleksas Ežero gatvėje.

Ministerija pabrėžia investicijų naudą regionams

Šventinėje ceremonijoje dalyvavęs vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams  ir pabrėžė Europos Sąjungos investicijų nauda į šalies regionų infrastruktūrą, kuri, pasak viceministro yra „daugiau nei akivaizdi“.

„Atnaujindami infrastruktūrą, stipriname regionus visapusiškai. Sutvarkytomis ir atnaujintomis miestų viešosiomis erdvėmis labiausiai džiaugiasi vietos gyventojai. Investicijų dėka atgimsta Lietuvos miestai ir miesteliai, gerėja gyvenamosios aplinkos kokybė, skatinamas vietos verslo ir ekonominis gyvenimas. Apleistos miestų teritorijos virsta kultūros ir verslo traukos centrais“, – sakė viceministras A. Abramavičius.

Jo teigimu, šiuolaikiškai sutvarkyta infrastruktūra regionuose pritraukia ir privačias investicijas, o  tai sudaro sąlygas ir naujų darbo vietų atsiradimui.

Per praėjusį finansinį laikotarpį (2014-2020 metus) Europos Sąjungos investicijos per Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones į regionų infrastruktūrą siekė apie 404 mln. Eur. Šiuo laikotarpiu gyvendinta infrastruktūros projektų – 246, iš kurių – 180 jau baigti.

ES ir valstybės investicijomis siekiama svarbiausio nacionalinės regioninės politikos tikslo – tolygios ir tvarios plėtros visoje valstybės teritorijoje.

Naujam finansiniam laikotarpiui skirtos rekordinės ES lėšos – daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų.

Šiuo metu vis labiau įsibėgėja regionų plėtros planų pažangos priemonių rengimas ir tvirtinimas. Tai paskutinysis etapas prieš realių investicijų pradžią.

Šiuo etapu nustatomi konkretūs projektai, jų vykdytojai, terminai, produktai ir rezultatai. Šių projektų vykdytojus Centrinė projektų valdymo agentūra kvies teikti projektus ir pasirašys projektų finansavimo sutartis.

Šiaulių rajono savivaldybė pripažinta skaidriausia regione ir viena pačių skaidriausių Lietuvoje

Tarptautinė organizacija “Transparency International” Lietuvos skyrius (TILS) 2023 metų vasarį paskelbė naujausią savivaldybių skaidrumo tyrimą. Tarp 7 Šiaulių regiono savivaldybių Šiaulių rajono savivaldybė pripažinta skaidriausia, o iš visų 60-imties Lietuvos savivaldybių Šiaulių rajono savivaldybė, surinkusi 97 proc. iš 100 galimų, yra antroje vietoje.

Atliekant tyrimą buvo analizuota informacija apie darbuotojus, Tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir paslaugas, biudžetą, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts