Šiaulių rajono garbės piliečio vardas suteikiamas Vytautui Kirkučiui

2021 m. gruodžio 21 dieną Šiaulių rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad Šiaulių rajono garbės piliečio vardas būtų suteiktas rašytojui, poetui, publicistui, kraštotyrininkui, kuršėniškiui Vytautui Kirkučiui.

Kaip jau informavome anksčiau, 2021 m. gruodžio 7-ąją posėdžiavusi Šiaulių rajono garbės piliečio vardo suteikimo komisija, kuriai vadovauja Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, slaptu balsavimu šių metų Šiaulių rajono garbės piliečiu išrinko Vytautą Kirkutį.

Komisijos sprendimu, Šiaulių rajono garbės piliečio vardas Vytautui Kirkučiui suteikiamas už nuopelnus Šiaulių rajono ir viso krašto kultūrai, saugant ir puoselėjant kultūros paveldą ir gyvąją tradiciją, svarų indėlį į rajono ir Lietuvos literatūrinį, kultūrinį gyvenimą, bendruomenės telkimą.

Šiaulių rajono garbės piliečio regalijos iškilmingai įteikiamos Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Sulaukęs šios žinios Vytautas Kirkutis parašė laišką: “Ačiū. Žinia, kad man suteiktas Šiaulių rajono Garbės piliečio vardas, mane labai pradžiugino ir suteikė naujų jėgų imtis darbų, kurie rajonui ir jo žmonėms būtų svarbūs. Labai malonu, kad tai, kokias knygas rašiau ir leidau, kokias publikacijas skelbiau spaudoje, Šiaulių rajono žmonėms buvo svarbios. Ačiū visiems, kurie skaitė ir skaito mano kūrinius, kurie pastebi mano kuklius darbus, su kuriais darbavomės ir darbuojamės kraštotyros, kultūros baruose.

Dėkoju Šiaulių rajono Tarybai ir merui Antanui Bezarui, palaiminusiems mane Garbės piliečio džiaugsmui. Ačiū Šiaulių rajono savivaldybės administracijai (direktorius Gipoldas Karklelis) už galimybę pasinerti į man mielą kultūros paveldo sritį. Taip jau nutiko, kad savivaldybėje pradirbau septyniolika metų septynis mėnesius ir septynias dienas.  

Dėkoju mieliems bičiuliams kultūrininkams ir kraštotyrininkams (Libertui Klimkai, Tomui Vaitkui, Laimutei Varkalienei, Ritai Žadeikytei, kitiems), su kuriais buvo miela būti drauge ir imtis naujų sumanymų.

Esu dėkingas Kuršėniškių klubui Vilniuje (prezidentas Stasys Lipskis), leidyklai „Žuvėdra“, kurie nuolat skatina mane kurti, organizuoti susitikimus ir su kuriais labai miela bendradarbiauti.  O kur dar šaunieji bibliotekininkai – Šiaulių rajono viešoji biblioteka (Ingrida Klupšaitė, Almantas Šlivinskas, kiti), su kuriais aš, kaip knygininkas, jaučiu dvasinę bendrystę.

Ačiū jums visiems, čia paminėtiems ir nepaminėtiems!  Daug ko nepaminėjau – ir ne dėl to, kad pamiršau. Didžiausias turtas, kurį iki šiol užgyvenau – tai malonios akimirkos, kurias patyriau bendraudamas su maloniais žmonėmis, susitikdamas su jais, bendradarbiaudamas ir mokydamasis iš jų. Šis Garbės piliečio džiaugsmas tegul aplanko mus visus.

Ramių mums visiems Kalėdų švenčių, daug vilčių teikiančių Naujųjų metų. Būkim laimingi, kad galėtume laiminti ir kitus.

Nuoširdžiai – Vytautas Kirkutis 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Asmeninio albumo nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts