Iš šalies žemėlapio dingsta rajonai

Pagal visas madas, turėčiau keldamas šį vaizdą pradėti aikčioti ir vynioti snarglius aplink kumštį. Bet juk tai visiškai dėsningas rezultatas šalyje, kurioje neprivilegijuotai klasei priklausantis pilietis neturi nei pakankamų ekonominių laisvių nei socialinių garantijų. T.y. Lietuvoje nei “laisvos rinkos”, nei socializmo. Na o per paskutinius kelerius metus dar ir pilietinės laisvės bebaigia ištirpti.

Kas lieka tiems, kas vis tik nenori eiti dirbti stambiam kapitalistui, į valstybės tarnybą negali patekti, nes neturi kas prastums? Nuosavas verslas? Jei stambus tai taip, jei ne – ruoškis gyventi po nuolatiniu biurokratų Damoklo kardu. O biurokratui yra visiškai normalu vykdyti patikrinimus pagal draugelių prašymą arba pvz. mėnesiais “kovoti” dėl nesumokėtų (ir tai ne faktas) 0,01 EUR. Na ir vargas tiems , kas pateko į stambių verteivių interesų lauką. Puikiai žinau kaip į rajonus ėjo pirmas prekybos tinklas. Vietinės parduotuvėles mėnesį ar du iki monopolininko atsidarymo turėjo visus įmanomus “svečius” nuo vartotojų teisių ir veterinarijos iki gaisrininkų.

Taigi žemėlapis ir rodo, kad iškeliauja pirmiausiai iš rajonų galintys sukurti įvairias darbo vietas, o paskui juo ir potencialūs darbuotojai. Iš pradžių į LT didmiesčius, o vėliau ir svetur.

Tad galime kiek nori springti “plastmasiniu” patriotizmu apeliuojant į “dvasias” ir “didingas istorijas”, tačiau kol žmogus bus savo šalyje laikomas vergu be galimybės gyventi savo protu, būkite tikri, kad patys aktyviausi, drąsiausi ir kūrybingiausi bėgs iš čia, o kartu su jais bėgs ir potencialios darbo vietos ir tie, kurie tas vietas galėtų užimti.

Juokinga tai, kad nuolatos dėl MMA ir pašalpų virkaujantys yra pirmiausi smulkios privačios iniciatyvos priešininkai. Būtent jie yra pirmi, kas palaiko valdančiųjų sprendimus smaugti, reguliuoti, licencijuoti ir “griežtinti atsakomybę” t.y. dar labiau lengvinti gyvenimo sąlygas stambiam kapitalui, nes kaip žinia “nusukti” 100 EUR yra kur kas sunkiau nei visiškai legaliai “optimizavus” mokesčius “sutaupyti” 20 mln EUR .

Taip ir norisi paklausti: kas tau durniau mokės 1000 EUR MMA? “Maxima”? “LIDL” (irgi čia prieš ateinant buvo visuotinis džiaugsmingo snargliavimosi priepuolis)? O gal palečių cechas ar durpių kasykla? Galima kiek nori mosikuoti Vokietijos statistika, tačiau prieš tai reikia įsikalti į durną makaulę, kad a) Vokietija yra pramoninė valstybė; b) vokietis turi platų pasirinkimą ar dirbti stambioje įmonėje, ar smulkioje, ar pačiam sau; c) biurokratinis krūvis maždaug 6 kartus mažesnis nei LT (kai kas sako, kad net 8 kartus). Verstehen? Ar vis dar nicht verstehen? (Supratot? Ar vis dar nesupratot?).

Vitalijus Balkus

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts