Šiaulių rajone aptarta švietimo kokybė ir įstaigų tinklas

2021 m. birželio 11 dieną Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Akmenės, Joniškio, Kelmės rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybėmis dalijosi patirtimi dėl švietimo kokybės gerinimo ir sprendimų paieškos kuriant optimalų švietimo įstaigų tinklą.

Vaizdo susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, jo pavaduotoja Regina Rupšienė, dalis Šiaulių rajono tarybos narių. Pristatyta, kokios įtakos švietimo įstaigų tinklui turi tai, kad Šiaulių rajonas yra žiedinė savivaldybė. Pristatyta informacija, kaip pavyko įgyvendinti Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. planą, taip pat aptarta, kad Šiaulių rajonas pirmą kartą šalies švietimo istorijoje sukūrė ir įgyvendino jungtinės mokyklos modelį, kai į vieną juridinį asmenį tinklaveikos principu sujungtos 3 Šiaulių rajono savivaldybės įstaigos ir 2020 m. rugsėjo 1 d. įkurta Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykla. O nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. veiklą padės dar viena jungtinė mokykla – Kairių jungtinė mokykla (sujungtos Šilėnų, Pakapės ir Kairių mokyklos).

Bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos mastą lėmė vaikų / mokinių skaičiaus pokyčiai Savivaldybėje: per pastaruosius penkerius metus stebimas vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, skaičiaus didėjimas net 16,5 procento, tačiau per tą patį laikotarpį fiksuotas 13 procentų siekiantis mokinių, ugdomų pagal bendrojo ugdymo programas, mažėjimas.

Daugelį savivaldybių nustebino tai, kad įgyvendinant ikimokyklinio ugdymo plėtrą, Šiaulių rajone 2011–2021 m. įsteigtos net 44 naujos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupės, kurias lanko apie 600 vaikų, iš jų 2 grupės veikia ir 4 pradės veiklą nuo š. m.  rugsėjo 1 d. moduliniuose pastatuose. Akcentuota, kad tėvams kompensuojama dalis mokesčio už vaikų ugdymą privačiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. O pagal sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe ikimokyklinio amžiaus vaikai nukreipiami ugdytis į Šiaulių miesto švietimo įstaigas, teikiančias ikimokyklinį ugdymą, savivaldybei apmokant ugdymo paslaugos mokesčius. Aptarta situacija ir dėl pedagogų amžiaus – didžiausia dalis pedagogų (311 pedagogų) yra 45–59 metų amžiaus, tai sudaro 56 proc. visų bendrojo ugdymo mokyklų pedagogų.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts