Surengtoje šventėje pagerbti geriausi metų žemdirbiai   

Tradicinėje žemdirbių šventėje „Dėkojame žemei“ pagerbti geriausieji, paskelbtos nominacijos ir konkurso „Metų ūkis“ laureatai. Renginys sulaukė ne tik darbščių žemdirbių, bet ir garbių svečių.

 

Prisiminti nuveikti darbai

Sveikinimo žodžiu į rajono ūkininkus kreipėsi Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius. Jis trumpai apžvelgė 2018 metų darbų sezoną, kuris žemdirbiams buvo nelengvas. Vedėjas džiaugėsi, kad rajone nemažai modernių ir perspektyvių ūkių, bei palinkėjo ūkininkams stiprios sveikatos, neišsenkančio optimizmo sunkiame jų darbe tvirtai siekiant savo tikslų.

Susirinkusius nuoširdžiai pasveikino rajono meras Antanas Bezaras. Jis pažymėjo, jog Šiaulių rajono savivaldybė nėra abejinga žemdirbių problemoms, kiek galima stengiamasi padėti. Šiais metais skirta per 200 tūkstančių eurų kaimų žvyrkelių remontui.

Žemdirbius sveikino Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas.

Padėkos nusipelniusiems

Šventėje rajono mero padėkos raštais buvo pagerbtas gausus būrys žemdirbių. Rajono meras Antanas Bezaras, kuris ir pats ūkininkauja, už ilgametį nepriekaištingą darbą padėkos raštą įteikė Kuršėnų žemės ūkio bendrovės mechanizatoriui Adolfui Vozgirdui, už jaunatvišką ryžtą ir stropų darbą apdovanotas jaunasis ūkininkas Gedmantas Vileikis, už pagarbą ir meilę žemei, tvarkingus laukus ir pakeles – ūkininkas Vytautas Šimkus, už sėkmingą šeimos ūkio plėtojimą augalininkystės srityje – jaunasis ūkininkas Gintaras Šimkūnas, už kūrybiškumą, aktyvią visuomeninę veiklą, naujas idėjas puoselėjant kaimo gyvenamąją aplinką – Birutė Norvaišienė, už ekologinės avininkystės populiarinimą, prekybos ryšių su užsienio šalimis plėtojimą – Sigitas Dilinskas,  už nuolatinę pagalbą Meškuičių bendruomenei ir seniūnijai – ūkininkas Žydrūnas Mačiukas, už visokeriopą pagalbą rajono žemdirbiams – AB „Lytagros“ įmonių grupės Valdybos pirmininkas Adomas Balsys.

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas R. Juknevičius į sceną pakvietė nominacijų „Metų ūkis 2017“ nugalėtojus.

Už pasiektus aukštus žemės ūkio rezultatus pirmąją vietą užėmė ūkininkė Toma Račkauskienė. Antroji vieta atiteko ūkininkui Rolandui Kirtikliui, o trečiąją vietą užėmė ūkininkas Dainius Levanaitis. Jiems įteikti mero A. Bezaro padėkos raštai, dovanos ir gėlės.

Padėkų negailėjo ir svečiai

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės vardu, visus žemdirbius pasveikino jos padėjėja Judita Šakočiuvienė, už ilgametį, sėkmingą vadovavimą bendrovei įteikusi padėką Šiupylių žemės ūkio bendrovės pirmininkui Egidijui Mykolaičiui.

J. Šakočiuvienė Kužių seniūnijos jaunajam ūkininkui Dariui Mitkui įteikė Seimo Kaimo reikalų komiteto padėką bei pasveikino Seimo nario Juozo Rimkaus vardu.

Europarlamentaro Bronio Ropės vardu žemdirbius pasveikino jo padėjėja Daiva Puplauskienė, kuri padėkas įteikė ūkininkams: Evaldui Laucevičiui, Ričardui Ditmanui ir Ilonai bei Petrui Baristoms.

Žemės ūkio ministerijos padėka įteikta UAB „Ginkūnų agrofirmai“, o Žemės ūkio rūmų padėka įteikta ūkininkei Gitanai Mikalauskienei, už ožkininkystės plėtrą.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis padėką įteikė Kuršėnų žemės ūkio bendrovei.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba Šiaulių biuras apdovanojo ūkininkus: Dainių Levanaitį, Nerijų Bernotą, Valdą Žigą, Andrejų Palčevską.

Sveikinimo žodžių ir padėkų bei dovanėlių žemdirbiams negailėjo šventėje dalyvavę įmonių, organizacijų, bendrovių, Policijos komisariato atstovai.

Beveik dvi valandas užtrukusi šventė neprailgo, nes šventės dalyvių laukė Violetos ir Viliaus Tarasovų koncertas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts