Šiaulių pareigūnai vėl pakirpo sparnus kontrabandinių cigarečių tiekėjui

Sausio mėn. Šiaulių apskrities policijos  Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų atliktų operacijų metu iš neteisėtos apyvartos buvo eliminuota beveik 25 tūkst. pakelių kontrabandinių  cigarečių, kurių vertė apie 87,5 tūkst. eurų.  Dviem jų savininkams pareikšti įtarimai  dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vienas įtariamasis – niekaip negalintis atsisakyti neteisėto verslo 58 metų šiaulietis, jau dešimtmetį yra po padidinamuoju  Šiaulių pareigūnų stiklu ir jau tris kartus teistas už kontrabandinių cigarečių gabenimą.

Sausio 27-osios pavakary  pareigūnai, pastebėję Šiauliuose, Metalistų g., šio asmens vairuojamą automobilį  „Citroen C5“, nutarė jį patikrinti. Bagažinėje kriminalistai aptiko kontrabandinių cigarečių krovinį. Tai buvo 5 500 pakelių baltarusiškų cigarečių, nepažymėtų Lietuvos Respublikos banderolėmis. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir šiauliečio bute, dviejuose garažuose bei sodyboje atliktos kratos.  Jų metu rasti daiktai papildė vyro nusikalstamų veikų sąrašą, mat buvo rasta ne tik per 14 tūkst.  pakelių rusiškų ir baltarusiškų cigarečių  be Lietuvos Respublikos  banderolių, bet ir šovinių bei, įtariama, naminės degtinės. Apie 275 litrai šio gėralo, kurio dalis buvo supilstyta į sulčių tetrapakus, ir 5 šoviniai buvo rasti sulaikytojo sodyboje. Taigi po specialistų išvadų šiauliečio laukia įtarimai dar ir dėl  neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo bei neteisėto disponavimo šaudmenimis. Kam reikalingi šoviniai žmogui, kuris neturi leidimo ginklui laikyti – neaišku, tačiau alkoholis ir cigaretės, anot jo paties, buvo skirti ne tik savo reikmėms, bet ir parduoti. Šiaulietis  gyventi iš tokio nelegalaus verslo bando jau dešimtmetį, tačiau jo bandymai nesėkmingi.

2011 metais  pareigūnai jį sulaikė kelyje Panevėžys-Šiauliai vairuojantį automobilį VOLVO S40. Atidarius bagažinės dangtį, ant asfalto pabiro kontrabandinių cigarečių MINSK  pakeliai su Baltarusijos banderolėmis. Už  7 622 pakelių krovinio, kurio vertė buvo 60 tūkstančių litų, gabenimą teismas šiauliečiui  skyrė  13 000 litų baudą ir visas cigaretes konfiskavo.

Net metams nepraėjus po teismo nuosprendžio,  vyras  Šiaulių apskrities policijos pareigūnų   vėl buvo sulaikytas su kontrabandinėmis cigaretėmis. Jo vairuojamas VW GOLF  2012 metų balandžio 19-osios rytą buvo sustabdytas  Šiauliuose, Statybininkų g. Automobilio salonas buvo prikimštas ne tik nelegalių rūkalų pakeliais. Tarp jų rastas ir plastikinis penkių litrų talpos indas su skysčiu, kuris skleidė stiprų spirito kvapą. O   garaže, kuriuo naudojosi šiaulietis, buvo aptiktas tikras kontrabandinių rūkalų sandėlis. Pareigūnai  čia rado 13 490 pakelių cigarečių su rusiškomis ir baltarusiškomis banderolėmis bei per 40 litrų spirito. Bendra iš vyro paimtų cigarečių rinkos vertė siekė beveik 108 tūkst. litų. Tada šiaulietis pasakojo, kad pardavė butą ir nutarė gautus pinigus investuoti į kokį nors verslą. Tuo „verslu“, pasirodo, tapo kontrabandinės cigaretės bei nelegalus alkoholis. Deja, ši investicija neatsipirko, nes  cigaretės buvo konfiskuotos, o  vyrui skirta 19 500 litų  bauda.

Praėjus mėnesiui po  teismo nuosprendžio už pastarąją nusikalstamą veiką, 2013 m. balandį, šiaulietis su kontrabandinėmis cigaretėmis įkliuvo trečią kartą.  Netoli Šiaulių pareigūnai sustabdė du nuo  Pakruojo atvažiuojančius automobilius. Prie VW PASSAT vairo sėdėjo minėtas šiaulietis, o AUDI 100 vairavo kitas šiaulietis. Apžiūrėję automobilius, pareigūnai iš pradžių nieko neleistino nepastebėjo. Tik atvėrę AUDI 100  nematomas ertmes,  jie rado 3399 cigarečių pakelius su Baltarusijos banderolėmis. Rūkalų pakeliais buvo prifarširuotos automobilio  durelės, jų prikaišiota po sėdynėmis, rasta net variklyje. Įtarę, kad abu šiauliečiai yra kontrabandines cigaretes gabenantys bendrininkai, Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai visą naktį dirbo, darydami kratas abiejų vyrų gyvenamosiose vietose  bei garažuose. Ir visur buvo gausu kontrabandinių rūkalų.  Iš viso tąkart  paimta per 24 tūkstančius pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių bendra vertė siekia beveik 200 tūkstančių litų. Teismas tąkart sankcionavo šiauliečio suėmimą ir teismo nuosprendžio jis laukė už grotų. Teismas jam skyrė du metus nelaisvės ir didžiulę –  19 500 litų,  baudą.

Matyt, vyrui patiko gyvenimas pataisos namuose, kad, praėjus kuriam laikui po bausmės alikimo, jis grįžo prie tos pačios nusikalstamos veikos ir šiemet vėl sulaikytas su nelegalių rūkalų  kroviniu. 

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/CZ8GoVWJ8ok

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts