Šiaulių apskrityje laiku sumokėti 84 proc. apskaičiuotos šiųmetės žemės mokesčio sumos

2021 m. lapkričio 17  d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad Šiaulių apskrities beveik  49 tūkst. žemės savininkų laiku sumokėjo per 4 mln. eurų žemės mokesčio: beveik 48 tūkst. gyventojų ( 3,5 mln. eurų) ir  0,8  tūkst. įmonių (0,6 mln. eurų). Visi jie sumokėjo 84 proc. apskaičiuotos šiųmetės žemės mokesčio sumos.

„Dėkojame žemės savininkams, kurie laiku sumokėjo šį mokestį, o praleidusiems žemės mokesčio terminą siūlome nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė primindama, jog finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Verta žinoti, jog išsamios žemės mokesčio deklaracijos išsiunčiamos per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), o elektroninėmis paslaugomis nesinaudojantiems – klasikiniu paštu. Deklaracijas gaunantieji laišku turėtų savarankiškai pasitikrinti, ar teisingai yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ir nurodę konkretų adresą (gatvę ir namo numerį). Tik tikslus šių duomenų nurodymas gali užtikrinti, jog deklaracijos gyventojus pasieks sklandžiai ir laiku, kaip kad pasiekia e. paslaugomis besinaudojančius.

Kaip ir kasmet žemės mokestis apskaičiuojamas už nuosavybės teise turimą žemę (išskyrus miško žemę ar dalį) pagal Registrų centro nustatytas mokestines vertes bei savivaldybių nustatytus mokesčio tarifus[1]. Šiais metais Šiaulių apskrities savivaldybėse dėl pritaikytų įvairių lengvatų 28,4 tūkst. žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės. Žemę įsigiję iki birželio 30 d. žemės mokestį moka jau šiais metais, o įsigiję po liepos 1 d. – nuo kitų metų.

Kelių mygtukų paspaudimu žemės mokesčio sumą sužinoti ir sumokėti galima per Mano VMI, taip pat sumokėti galima per e. bankininkystę ar kitose mokėjimus priimančiose vietose. Mokant už kitą asmenį būtina nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą (3011).

Visa aktuali informacija apie žemės mokestį skelbiama VMI interneto svetainėje > Domiuosi žemės mokesčiu. Informacija mokesčių klausimais taip pat teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060)Primename – apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Papildoma informacija. Apskaičiuotą žemės mokestį laiku sumokėjo Šiaulių apskrities:

GYVENTOJAI (gyv.)JURIDINIAI ASMENYS (JA)
Šiaulių miesto  72 proc. gyv.,Akmenės rajono 73 proc. gyv.,Joniškio rajono 75 proc. gyv.,Kelmės rajono 73 proc. gyv.,  Pakruojo rajono 72 proc. gyv.,  Radviliškio rajono 75 proc. gyv.,Šiaulių rajono 71 proc. gyv.Šiaulių miesto 84 proc. JA,Akmenės rajono 74 proc. JA,Joniškio rajono 89 proc. JA,  Kelmės rajono 80 proc. JA,   Pakruojo rajono 83 proc. JA,   Radviliškio rajono 84 proc. JA,   Šiaulių rajono 77 proc. JA.

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Laiptai

Kūčių diena pasitaikė šviesi, snieguota ir šalta, o retsykiais – ir su saulės spinduliu. Ši diena dar nebuvo…