Sena, bet naujai atrasta…     

Nuovargis, įtampa ir skausmas – dažni nugaros draugai. O taip norėtųsi lengvumo jausmo toje kūno dalyje, kuri kasdienio darbo metu patiria nepavydėtiną krūvį. Taip pat norėtųsi tvirto stuburo ir stiprios nugaros, kad galėtume džiaugtis kokybišku gyvenimu…

Kaip galime padėti savo nugarai su dideliu gimnastikos kamuoliu, liūdnai stoviniuojančiu namų kampe?
Trečiojo amžiaus universiteto studentės išgirdo atsakymą į šį klausimą iš Lietuvos Sveikatos Universiteto studentės Akvilinos Rupšytės lūpų.

Kineziterapijos studentės teigimu, labai svarbu laikytis kelių mankštos su kamuoliais taisyklių: sėdint ant kamuolio, pėdas padėti pečių plotyje ant žemės, keliai turėtų sudaryti 90° kampą. Jei jūsų keliai aukščiau klubų – kamuolys per žemas arba per mažai pripūstas, tokiu atveju neišnaudosite visų kamuolio privalumų ir apkrausite kelių sąnarius.

Mankštos metu privalu išlaikyti tolygų kvėpavimą ‒ giliai įkvėpti ir giliai iškvėpti. Prieš treniruotę ant kamuolio patariama atlikti paprastus raumenų tempimo pratimus ir paruošti organizmą būsimai raumenų veiklai. Tempimo pratimai gali būti atliekami ir sėdint ant kamuolio. Reguliariai atlikdami pratimus su kamuoliu ne tik sustiprinsite apatinius ir viršutinius nugaros raumenis, bet ir pagerinsite laikyseną, lavinsite pusiausvyrą, judesių koordinaciją.

A. Rupšytė susirinkusioms moterims parodė įvairių pratimų, kuriuos galima atlikti ne tik treniruočių metu, bet ir namie. Studentė siūlo mankštas su kamuoliu atlikti 2-3 kartus per savaitę po 45 minutes.

Skaistė GRIGYTĖ

Rajono Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

Total
0
Dalinasi
Related Posts