Sėkmingiausiai Lietuvoje dirbančiu amatų centru pripažintas Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras!

2022 m. gruodžio 9 d. Anykščių menų inkubatoriuje vykusioje metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir amatų centras. Sėkmingiausiai Lietuvoje dirbančiu centru šiemet pripažintas Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras! Išskirtinį renginį vedė puiki žurnalistė, etnokultūrininkė Zita Kelmickaitė.

Apdovanojimą Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui, vadovaujamam Birutės Poškienės, įteikė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Garbingu ir išskirtiniu apdovanojimu į Anykščiuose vykusį renginį važiavo pasidžiaugti direktorė Birutė Poškienė ir beveik visi rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centre dirbantys specialistai. Su garbingu apdovanojimu centro darbuotojus Šiaulių rajono vadovų vardu vyko pasveikinti Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė.

Birutė Poškienė, priimdama apdovanojimą pasidžiaugė tokiu garbingu įvertinimu ir priminė, kad geriausiu Lietuvoje Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centras pripažįstamas jau antrą kartą.

Tradicinių amatų centras vienija 12 tradicinių amatininkų, iš jų 4 atestuoti tradicinių amatų meistrai, sertifikuoti 45 tautinio paveldo produktai. Šiemet vesti 108 edukaciniai užsiėmimai, kuriuose lankėsi per 1600 dalyvių, vyko 19 edukacinių programų, finansuotų Kultūros paso lėšomis. Centras rengia ir įgyvendina įvairius projektus populiarinančius tautinį paveldą, tokius LKT projektai „Keramikos dienos” ar „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink”. Centras prisidėjo prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai”, kurios metu vyko edukaciniai užsiėmimai. Taip pat pateikta paraiška projektui „Šiaurės ir Baltijos šalių tradicinių amatų virtualus muziejus”.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras sudaro sąlygas gaminti, pristatyti, realizuoti tautinio paveldo produktus, populiarinti tradicinius amatus, vykdyti mokymus, organizuoti paskaitas, konferencijas, mokymus; dalyvauti bendrose rajono ir regiono kultūrinėse programose. Amatų centras rengia rajoninius, respublikinius ir tarptautinius projektus. Amatų centre galima įsigyti sertifikuotų – puodininkystės, medžio drožybos, juostų audimo ir pynimo, margučių marginimo, vilnos vėlimo, pynimo iš vytelių ir šiaudų gaminių.

Reportažas apie Šiaulių rajono savivaldybės tradicinių amatų centrą (https://www.youtube.com/watch?v=fG1zOzGw0uw ), kuris buvo parodytas šios šventės dalyviams.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas premijas įteikė ir sėkmingiausiai dirbantiems tradiciniams amatininkams: šiaudinių sodų, šiaudinių eglutės žaisliukų, žvaigždžių ir girliandų pynimu, kiaušinių marginimu vašku, jų skutinėjimu, dažymu augaliniais dažais, verbų rišimu, senuoju karpymu užsiimančiai amatų meistrei Jurgitai Treinytei iš Žiežmarių bei puodininkyste ir molinių žaislų gamyba užsiimančiam meistrui Erikui Hincui.

Šventės metu VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija gruodžio 9 d. kvietė susiburti visos Lietuvos amatininkus ir kartu aptarti, padiskutuoti ir pasidalinti sava patirtimi konferencijoje, ieškant geriausių sprendimų išsaugant Lietuvos tautinį paveldą.  Vyko įdomios edukacijos.

Konferencijoje kalbėta apie mūsų tradicinių amatų puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Tautodailininkė Marija Liugienė pasidalino savo įžvalgomis apie šiaudinių sodų pynimo tradicijos išsaugojimo svarbą bei populiarinimą už Lietuvos ribų. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė Regina Lukminienė pristatė šio etninio regiono iššūkius saugant ir perduodant tradicijas. Švenčionių krašto patirtimi saugant ir puoselėjant vietos amatus dalinosi Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė.

Kitų metų tautinio paveldo konferencija vyks Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, kur dar kartą galėsime pasidžiaugti per metus nuveiktais darbais.

Šiaulių rajono savivaldybės, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros informacija

Samantos Kazlauskaitės (VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra) nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts