Sėkmė Jurbarko krose  

Rudenėjančiame Jurbarko Dainų slėnyje vyko Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės 5 etapas. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos. Šiose varžybose startavo ir Kuršėnų sporto, Daugėlių pagrindinės mokyklų, Meškuičių gimnazijos bei sporto klubo „Lukas“ sportininkų.

Pirmą kartą Jurbarke oras buvo šiltas, temperatūra siekė apie 13 laipsnių šilumos, nelijo, švietė saulutė. Nuotoliai buvo įvairūs nuo 1 iki 6 kilometrų. Trasa buvo tradicinė: beveik be kalniukų, tačiau nelygi, klampota, bet nors neslidi. Vienas ratukas buvo šiek tiek ilgesnis nei 1000 metrų, bet trumpesnis nei pernai.

Ypač sėkmingai šiose varžybose startavo mūsų rajono sportininkė Arnela Šaulytė, kuri 1000 metrų bėgime mergaičių grupėje iškovojo sidabro medalį. Jos rezultatas 4,03 minutės. Tai pirmas šios sportininkės medalis Lietuvos kroso varžybose. Šioje grupėje Gabrielė Lapukaitė (rezultatas 4,27 minutės) liko dvylikta, Iveta Česnauskaitė (rezultatas 4,33 minutės) – keturiolikta, o Emilija Urbietytė (rezultatas 4,35 minutės) – šešiolikta.

1000 metrų bėgime tarp berniukų sėkmingai pasirodė ir Ernestas Staradumskis. Atstumą įveikęs per 3,42 minutės buvo ketvirtas. Domantas Jankevičius (rezultatas 3,54 minutės) finišavo tryliktas, Gvidas Janulis (rezultatas 3,59) buvo šešioliktas, Benas Eigirdas (rezultatas 4,32 minutės) pelnė 27-ąją, o Faustas Lapukas, parodęs tokį pat rezultatą, liko 28-as.

Tarp jaunučių, gimusių 2003-2004 metais, 2000 metrų bėgime geriausią rezultatą parodė Mikas Montvilas. Atstumą įveikęs per 7,19 minutės, liko penktas. Karolis Kinderis (rezultatas 7,33 minutės) pelnė devintąją, Tomas Poškus (rezultatas 8,03 minutės) – 17-ąją, o Karolis Staradumskis (rezultatas 8,04 minutės) – 18-ąją.

Jaunių, gimusių 2001-2002 metais grupėje, 3000 metrų bėgime Dovidaitytė (rezultatas 14,13 minutės) buvo aštunta.

Toje pat amžiaus grupėje tarp vaikinų 4000 metrų bėgime Kostas Dagys (rezultatas 15 minučių) pelnė ketvirtąją vietą.

6000 metrų nuotolyje tarp vyrų, gimusių 1998 metais ir vyresnių, amžiaus grupėje čiurną kryptelėjęs Arnas Lukošaitis parbėgo septintas (rezultatas 27,43 minutės).

Atskirų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais, diplomais apdovanoti vaikų amžiaus grupės 1-10 vietų laimėtojai, jaunučių – 1-8 vietų, o jaunių ir jaunimo – 1-6 vietų.

Dalyviai, iškovoję pirmą-šešioliktą vietas, pelnė rajonui taškus. Susumavus juos paaiškėjo, kad Šiaulių rajonas surinko 97 taškus ir užėmė penktąją vietą rajonų įskaitoje.

Po to vyko kroso estafetės varžybos. Komandoje keturi dalyviai (mergaitė, berniukas, jaunutė ir jaunutis). Iš viso reikėjo įveikti dviejų kilometrų (4×500 metrų) distanciją. Šiaulių rajono komanda – Arnela Šaulytė, Ernestas Staradumskis, Iveta Česnauskaitė ir Mikas Montvilas – nuotolį įveikė per 8,08 minutės ir užėmė trečiąją-ketvirtąją vietą bei pasidabino bronzos medaliais.                                                                                                                                                                     Po trijų savaičių paskutinis etapas bus surengtas Klaipėdoje, Smiltynėje, po kurio ir paaiškės stipriausi Lietuvos kroso bėgikai.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts