Seimas pritarė mažiausių pensijų didinimui

Seimas pritarė Vyriausybės siūlymui didinti mažiausias senatvės pensijas pensininkams, kurie yra įgiję minimalų ir ilgesnį stažą, ir šalpos pensijas, neįgijusiems minimalaus stažo.

Pensijos didės vidutiniškai 20 eurų

Mažesnes nei 95 procentai minimalaus vartojimo pajamų dydžio pensijas ar kelių pensijų sumą  (šiuo metu 232,75 eurų) gaunantys senatvės pensininkai po pertvarkos turėtų vidutiniškai gauti po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam didės individualiai.

Tai paliestų apie 90 tūkstančių senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto kitais metais šiam tikslui ketinama skirti 20 milijonų eurų.

Mažiausia šalpos  pensija  pagyvenusiems ir neįgaliems asmenims po pertvarkos turėtų augti nuo 117 iki 130 eurų. Tai palies apie 5 tūkstančius šalpos pensijos gavėjų.

Šie pakeitimai įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d., jei juos pasirašys prezidentė.

Pensijos priklauso nuo dirbančiųjų darbo užmokesčio

Primenama, kad senatvės pensijos nuo 2018 metų sausio buvo pradėtos indeksuoti. Tai reiškia, kad jų augimas yra „pririštas“ prie šalies dirbančiųjų darbo užmokesčio fondo pokyčių.

Augant visų dirbančiųjų uždirbtam darbo užmokesčiui, auga ir senatvės pensijos. Apskaičiuojant pensijų indeksavimo koeficientą, vertinami septynerių metų rodikliai ir prognozės.

Nuo šių metų pradžios senatvės pensijos vidutiniškai augo apie 7 procentais, planuojama, kad kitąmet jos augs apie 6,82 procentus.

Lietuvos Seimas ketvirtadienį patvirtino mokesčių ir pensijų kaupimo pertvarką, kuri taip pat apima bazinės pensijos perkėlimą į valstybės biudžetą. Pastaruoju sprendimu siekiama, kad senatvės pensijas būtų galima finansuoti ne tik iš socialinio draudimo įmokų, bet ir kitų mokesčių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts