Savivaldybėje artėjančio persikraustymo nuotaikos   

Rajono Savivaldybei į savo balansą perėmus buvusį Kuršėnų miškų urėdijos pastatą Kuršėnuose, iš Šiaulių bus iškelti visi skyriai, įsikūrę pastate Sukilėlių gatvėje 1.

 

Pastatas atiteko Savivaldybei

Paskutiniame praėjusių metų rajono Tarybos posėdyje buvo nuspręsta sutikti perimti Šiaulių rajono savivaldybės nuosavybėn valstybei nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos  (VMU) patikėjimo teise valdomą turtą – buvusios Kuršėnų miškų urėdijos administracinį pastatą su priklausiniais Gedimino gatvėje 4A.

Drauge su administraciniu pastatu Savivaldybė buvo pasirengusi perimti ir pagalbinį pastatą, inžinerinius tinklus bei ilgalaikį materialųjį turtą, kuris negali būti atskirtas nuo pastato: du katilus „Kunzel HV-40KW“, kompiuterinį tinklą, posėdžių salės baldų komplektą su įranga ir kai kuriuos kitus baldus.

Prašyme Vyriausybei buvo rašoma, kad patalpų rajono Savivaldybei reikia savarankiškosioms savivaldybių funkcijoms (socialinių paslaugų planavimas ir teikimas) įgyvendinti ir administracinėms paslaugoms teikti.

Pastatas yra gana patogioje vietoje – ant kalno, greta buvusios universalinės parduotuvės pastato, kuris jau pradėtas rekonstruoti, o po rekonstrukcijos jame įsikurs Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka.

Buvo baiminamasi, kad Vyriausybė pastatą gali atiduoti Turto bankui, kuris bandys jį parduoti aukcione.

Praėjusį mėnesį Savivaldybę pasiekė žinia, jog pastatas perduodamas rajono savivaldybės nuosavybėn.

Dalis skyrių kelsis į Kuršėnus

Pasak administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio, pradžioje buvo planuojama į pastatą sukelti Kuršėnų miesto ir Kuršėnų kaimiškąją seniūnijas, kai kurie kiti padaliniai, nes rajono savivaldybės administracijai Kuršėnuose trūksta administracinių patalpų.

„Tačiau dabar planai truputį keičiasi. Kol kas tikrai aišku, kad į šį pastatą įsikels Kuršėnų kaimiškoji  seniūnija, nes dabar ji glaudžiasi Švietimo paslaugų centro patalpose, tačiau patalpų reikia ir pačiam centrui. Šiemet baigiasi sutartis dėl pastato Šiauliuose, Sukilėlių gatvėje nuomos. Turėdami pastatą Kuršėnuose, galvojame atsisakyti pastato Šiauliuose, o ten įsikūrusius skyrius – perkelti į Kuršėnus. Į Kuršėnus gali būti perkelta dalis Ūkio ir transporto skyriaus, nes Kuršėnuose Savivaldybei atiteko ir garažai. Kuršėnuose naujose patalpose turėtų įsikurti ir Savivaldybės gydytoja, Socialinės paramos skyrius“, – aiškino direktorius.

Pasak jo, bus atsižvelgta ir į rajono gyventojus, nes rajono Savivaldybė yra žiedinė, todėl kai kurie Socialinės paramos skyriaus specialistai liks Šiauliuose ir įsikurs pagrindiniame Savivaldybės pastate, kuris taip pat yra nuomojamas, o nuomos sutartis irgi baigiasi šiemet.

„Pašiaušėje, Pakapėje, Naisiuose, Kairiuose ar prie pat Šiaulių gyvenantiems žmonėms būtų nepatogu tvarkyti dokumentų važiuoti į Kuršėnus, todėl dokumentus jie galės priduoti specialistams Šiauliuose. Žmogui juk nesvarbu, ar pareiškimus priims skyriaus, ar specialistas, Svarbu, kad būtų patogu“, – teigė G. Karklelis.

Jis neatmetė tikimybės, kad į Kuršėnus gali persikraustyti vienas ar du skyriai, ar bent dalis jų, įsikūrę pastate Vilniaus gatvėje.

„Kol kas dar tai svarstome, tačiau nuo tokio persikraustymo gyventojai nepatogumų tikrai nepatirs, o persikraustyti skyriams užteks ir poros savaičių“, – garantavo administracijos direktorius.

Anot jo, pastate Kuršėnuose yra įrengti pusrūsiai, į kuriuos galvojama perkelti po visą miestą išsibarsčiusias rajono ar Kuršėnų miesto visuomenines organizacijas.

G. Karklelis tvirtino, jog pagal dabartinį pamąstymą, Kuršėnų miesto seniūnija turėtų likti dabartinėse patalpose.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts