Savaitė, pažymėta raudona spalva, minėta ir Šiaulių rajono bibliotekose

Tikrai ne daugelis iš mūsų susimąstome, pagalvojame ir žinome apie disleksiją – skaitymo ir rašymo sutrikimą, kuris paliečia daugiau nei 10 proc. žmonių. Žinant tokią statistiką, 2015 metais Australijoje pradėta greitai per visą pasaulį nuvilnijusi iniciatyva „Go Red for Dyslexia“. Kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę nevyriausybinių organizacijų, bibliotekų, valstybinių įstaigų darbuotojai, palaikydami sveikintiną idėją, apsirengia raudonos spalvos drabužiais, apšviečia pastatus.

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka neliko nuošalyje. Lietuvoje antrą kartą vykstančios disleksijos savaitės metu padalinių darbuotojos į darbą atėjo gerokai paraudonavusios. Idėjų ir sumanymų nestokojančios Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bibliotekininkės ne tik rengėsi raudonos spalvos drabužiais – parke įsijungė į krentančių lapų šėliones. Žarstomi ir vėjo į šonus nešami įvairiaspalviai klevų lapai dovanojo gerą nuotaiką, kuria akimirksniu pasidalinta tarpusavyje ir su skaitytojais. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos bibliotekininkės: Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė nuo kolegių neatsiliko. Surengė spaudinių raudonais viršeliais parodą, o bibliotekos prieigose pastatė informacinį stendą, kuris visų dėmesį atkreipė kabaliuojančiais raudonos spalvos rašikliais bei minkštomis kėdėmis. Ant jų prisėdę bibliotekos lankytojai, prieš tai perskaitę informaciją apie skaitymo ir rašymo sutrikimą, galėjo parašyti savo mintis ar palinkėjimą.  Spintose ir komodose raudonų drabužių ieškota ir jais visą savaitę rengtasi, kiti „raudoni“ sumanymai įgyvendinti, nes  iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ siekia „nuginkluoti“ raudoną spalvą, kuria žymimos ir išryškinamos klaidos mokykloje. Ne ką mažiau svarbus ir kitas tikslas –  skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus sprendimus vaikų lavinimo procese.

Spalio 4–10 dienomis, disleksijos pažinimo bangai #GoREDforDyslexia vėl ritantis per pasaulį, visiems pasiųsta žinutė: bibliotekose vietos užteks visiems. Tereikia čia ateiti.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jurga Sajenkienė

Neringos Skėrytės, Vitoldos Dovidauskienės, Jurgitos Jasiškytės, Loretos Motuzienės, Janinos Butnorienės, Salvinijos Šeškauskienės ir Sigos Paplauskienės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts