Šalyje paskelbtas karantinas paralyžiuoja gyvenimą

Nuo pirmadienio visoje šalyje paskelbtas karantinas – nuo kovo 16 iki 30 dienos bus siekiama visais įmanomais būdais pažaboti grėsmingą koronaviruso plitimą. Karantino paskelbimas paralyžiavo parduotuvių, grožių salonų bei kitų įstaigų veiklą.

Ketvirtąją karantino dieną „Kuršėnų krašto žinios“ įsitikino: kuršėniškiai daugmaž laikosi visų draudimų.

Kuršėnų miesto centras beveik tuščias – vos keli žmonės laukia autobuso miesto centre esančioje autobusų stotelėje, keletas žmonių skuba šaligatviu ir per Lauryno Ivinskio aikštę. Žmonių beveik nėra ir miesto centre veikiančiame prekybos centre „Norfa“ bei prekybos namuose  „Jovaras“, kuris liaudyje vadinamas halėmis, turgelyje nematyti ir prekiautojų daržovėmis, kurių net šaltomis praėjusios žiemos ir pavasario dienomis netrūkdavo.

Taksi laukimo aikštelėje stovi du automobiliai. Kol vaikščiojome Kuršėnų miesto centre J. Basanavičiaus gatve, S. Raštikio tilto link pravažiavo vos keli automobiliai. Centrinė J. Basanavičiaus gatvė prieš vidurdienį kaip išmirusi. Vos vienas kitas skubantis praeivis.

Nematyti žmonių ir prie miesto seniūnijos pastato. Pastatas pasitinka užrakintomis durimis ir ant jų užkabintais nurodymais kaip elgtis, kam skambinti.

Kitoje gatvės pusėje esančioje Kuršėnų poliklinikoje laukujės durys atrakintos, tačiau toliau tambūro nenueisi, nes vidinės durys užrakintos.

Pasak rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro, kuriam priklauso poliklinika, direktorės Vilmos Plaušinaitienės, taip stengiamasi apsaugoti darbuotojus nuo galimo apsikrėtimo koronavirusu.

„Prie vidinių durų yra pritaisytas skambutis ir atėjęs ligonis, jeigu jis yra susitaręs su šeimos gydytoju, turi paskambinti. Priėjusi slaugytoja, dėvinti kaukę ir vienkartines pirštines, ligoniui užduoda kontrolinius klausimus. Išsiaiškinus, jog ligonis yra telefonu susitaręs su gydančiu gydytoju dėl priėmimo, pacientas yra įleidžiamas į vidų. Čia jam pamatuojama temperatūra ir ligonis palydimas į izoliatorių, kur jį apžiūri atėjęs šeimos gydytojas, kuris taip pat naudoja apsaugines priemones“, – priėmimo tvarką aiškino direktorė.

Laisvai nepateksi ir į VšĮ Kuršėnų ligoninės Konsultacijų polikliniką, kuri teikia nuotolines gydytojų specialistų konsultacijas bei skubią medicinos pagalbą, kai nedirba poliklinika (naktį ir savaitgaliais).

Nors pirmadienio ryte privačios medicinos įstaigos durys buvo nerakintos, tačiau nuo pietų ir jie apsidraudė – duris užrakino.

Nuo pirmadienio sustojo kultūros, laisvalaikio, sporto, kitų pramogų įstaigų darbas, atšaukti visi turėję vykti renginiai.

Veikla stojo ir statybinių prekių parduotuvėse. Ant didžiųjų centrų durų iškabinti plakatai skelbia, kad reikiamų prekių galima užsisakyti internetu, o jas atsiimti galima tiesiai iš prekybos centro sandėlių neturint jokio tiesioginio kontakto nei su pirkėjais, nei su darbuotojais.

Darbai verda tik pėsčiųjų tilto per Ventą statyboje. Čia daugiausia darbuojasi technika, nors buvo matyti ir žmonių

Į kai kurias įstaigas užeiti nepavyko. Apie tai, kad karantino metu pašaliniams asmenims lankytis draudžiama, skelbė ant durų pakabinti informaciniai skelbimai.

Lietuvos paštas paskelbė, kad ši įstaiga, kaip ir kitos strategiškai svarbios institucijos, tęsia savo veiklą, tiesa, nuo kovo 16 iki 30 dienos taiko tam tikrus apribojimus. Klientai, norintys pasiimti ar išsiųsti pašto siuntas, į Kuršėnų paštą gali užeiti tik po vieną. Kiti turi palaukti už lauko durų, kol bus pakviesti į vidų.

Šalies vaistinės dirba įprastu režimu: darbuotojai aprūpinti veido kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis. Lietuvai pradėjus gyventi karantino ir saviizoliacijos režimu, vaistinių tinklai informavo, kad vaistinės dažniau dezinfekuojamos, atstumas nuo klientų žymimas STOP juosta, pradedamos įrengti stiklo pertvaros.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Ados GRAKAUSKIENĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts